Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Van egy sherpa síkabátom,...

Van egy sherpa síkabátom, amit tisztítóban kimostak. Most szeretném megfelelően kimosni, impregnálni. Hogyan tehetem ezt meg? Kérhetnék egy pontos, ill. részletes leírást?

Figyelt kérdés

Azt hittem, egy tisztítóban jobban tudják, hogy kell kimosni, de tévedtem. Szóval egy jó ideje így hordom. Most szeretném kimosni, ahogy kell és impregnálni.

Adatok: vízhatlan, air circle system, super strech és egyebek.(WP 5000 mmMVP 5000 gr).

(Szernek a Holmenkolt ajánlották).


Köszi a választ!



2012. febr. 28. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! én ezt a két terméket használom:

[link]

A piros színű a mosószer, amivel egy kupakkal szoktam adni egy mosáshoz.(kabát, nadrág, kesztyűk)

A mosógépen a programot állítsd olyanra (ha lehet), hogy sokáig mosson, de lassan, és egyszeri öblítéssel. Ha esetleg maradt a gépben rendes mosóporból, odaszáradt, vagy valami, azt FELTÉTLENÜL távolítsd el, mert eltömítheti a légző anyad mikropólusait. Egyébként tökéletesen kiviszi a piszkot a ruhából, eddig kérszer mostam vele.

Centrifugázd ki a végén, max 800 fordulat/perc-es sebességgel, nem jó ha nagyon összegyűri a ruhát a gép. Ezután szárítsd meg mind.

A kék színű folyadék az impregnáló, amivel gépben is lehet impregnálni, de ezt én nem ajánlom. Úgy csinálom mindig, hogy egy nagy vödörbe eresztek félig meleg, de nem forró vizet, amibe kb. 1,5 kupak folyadékot teszek, és jól elkeverem. A ruhákat egyenként beáztatom, és jól belenyomkodom. Utána kiveszem őket, enyhén kinyomom enyhén a felesleges vizet, lecsöpögtetem, és hagyom száradni, nem centrifugázom, ezt te se tedd, mert kijön vele együtt az impregnáló anyag is, jobb ha magában megszárad.

Mást nem próbáltam, de ezt a terméket csak ajánlani tudom!

2012. márc. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ!


Még egy kérdés: Ez a szer cathex-re is jó? Akárhogy nézem ezeket a szereket, a cathex-et kihagyják a felsorolásból...


Üdv!

2012. márc. 3. 08:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, mivel ezek az anyagok mind ún. membrános anyagok, csak másféle eljárással készülnek. A lényeg, hogy a membrán apró pórusai ne tömődjenek el. És ez a mosószer épp ezekre van kitalálva. A cathex lehet, hogy egy legújabb membrán technológia, ezért még nem írták oda a szerekhez.
2012. márc. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 eee333 válasza:
hát nekünk nem jöttek be ezek a speckó mosószerek , mi ugyanúgy mossuk mint mást rendes folyékony mosószerrel ,annyi hogy fél órás 40 fokos programon.(columbia , fundango síruházatot)
2012. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!