Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » "Hiába a tömegnövelő, mivel...

"Hiába a tömegnövelő, mivel izomépítés megfelelően megtervezett étrend nélkül LEHETETLEN" szokták mondani. Betartja ezt valaki egyáltalán, vagy csak mondják?

Figyelt kérdés

Napi fél kiló rizs, fél kiló csirkemell, stb. kellene egy 65 kiló körüli embernek, ez a megfelelő étrend, enélkül semmi? Én erre a "helyes étrendre" fittyet hányva kezdtem el szedni a volumass 35 -öt és mégis bevált.


Kíváncsi vagyok ki hogyan csinálja a tömegnövelést.


2010. júl. 20. 10:31
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:

Másból is be lehet vinni a megfelelő mennyiségű kalóriát.Csak a testépítőknél nem csak a tömeg hanem annak a minősége is számít.Megehetsz fél kiló disznózsírt is mert az is nagyon sok kalória csak dagadt leszel tőle.

A másik meg hogy a tömegnövelő 1 tápanyagforrás.Ha abbahagyod a szedését ez kiesik és ha nem pótolod megfelelő étkezéssel akkor legjobb esetben is meg fog állni a fejlődésed.Egyébként meg 1 65kilós kezdő szerintem majdnem mind1 mit eszik vagy csinál az első pár hónapban nőni fog mint a gomba.Na majd utána gondban leszel

2010. júl. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
És a másik,hogy nem árt az egész elején megtanulni enni,mert később amikor majd pl kreatint fogsz használni az azért megtérülő tudás lesz
2010. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 clint ***** válasza:

a helyes étrendet azért találják fontosnak, mert az az egyetlen út a növekedéshez. Van aki nemtartja be és úgyis fejlődik, de aki nem az muszáj betartsa, mert csak ez az egy lehetősége van.

A testépítők étrendje a fehérje és az összetett szénhidrát.

Az egyszerü szénhidrát nem.

Hogy miért nem?

Mert ha eszel egy pizzát vagy egy tábla csokit, az erősen raktározódó szénhidrát és telített zsír.

Azaz semmi nem jut el az izmokig. A rizs, a krumpli, a teljes kiörlésü kenyér, a rosttaltalmu ételek, kevésbé raktározódnak és zsírszegények, ezért többet hasznosít az izmozat, nem ragad le a zsírszövetben. Persze ha ebből is sokat fogyasztasz raktározódik.

Teneked nem a volumass 35 használt, hanem a hormonjaid. Szinte száz százalék, hogy 22 éven aluli vagy, és kezdő is.

Nos én amikor 14 évesen kezdtem edzeni, jópár centit nőttem mindenhol egy hónap alatt, pedig csak az akkor divatos tej-tojás-szölőcukor turmixot ittam. Egyszóval, a volumass nélkül más tápkiegtől is ugyanúgy fejlődtél volna.

Viszont a volumass az egy jó tápkieg, inkább annál maradj, minden benne van ami egy testépítőnek kell, van még egy jópár jófajta tömegnövelőpor (Whey gainer, myo max, brutal gainer, hipermass 5000, stb) De nem ettől fejlődik az ember. Egy év múlva, majd nem fogsz fejlődni, szinte semmit, akkor majd változtatsz az étrenden.

2010. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok és már próbáltam előtte vagy 2-3 féle tömegnövelőt természetesebben olcsóbbakat és semmi eredmény nem volt.
2010. júl. 20. 10:57
 5/46 clint ***** válasza:

Nos ha ez így van akkor is a hormonokra fognám, vagy amúgy létezik placebo is.:D

mindegy. A volumass az jó benne van minden, énis azt ennék ha nem lenne drága legalábbis, az én testsúlyomhoz nem kellene sokmindenre költeni.

Ne válts másra, pláne ne jumbora.

2010. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:

Na igen a Jumbo az visszalépés.Kezdőknek még jó amíg nem bírnak normálisan enni később már annyira nem mert nagyon zsírosít.

Nekem még a Brutal Gainer hozott jól,de az sem olcsó

2010. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
Bár ha a brutal Gainert nézzük akkor ha outlet day-en bemész a boltba veszel 2-t 20rongyért és van 7 kilód
2010. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 clint ***** válasza:

Én nem értem, hogy a jumbót minek veszik.

150 gramm szénhidrátból, kb 80-90 gramm zabpehely, 37 gramm szölőcukor, a maradék 20-25 gramm meg ugyis maltodextrin és egy kevés a szuperszénhidrátokból.

Egyszóval lényegében a zabpelyhet fizeted meg, amit a sparban 150 ft-ért veszel, és a szölőcukrot amit meg megint pár százért.

Arról nem beszélve, hogy a zabpehely rostjai igencsak elnyujtják az emésztést, ami edzés után nagyon nem jó, hiszen akkor gyors tápanyagra van szükség.

Ha annyira nagy szám lenne a jumbo, akkor a többi jóval nagyobb cég (több száz) miért nem rak zabpelyhet a tömegnövelőbe, ha annyira jó dolog???? Reggelire viszont még oké, bár igen drága reggeli.

2010. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Ha hiszed ha nem nekem mindíg van itthon 1 vödörrel.Kb fél évig is kitart mert csak akkor eszek 1-2 adagot ha nincs időm kajálni meló miatt.Arra nekem tökéletes.Egyébként a már emlegetett gainert preferálom a legjobban.Vagy a Universalos cuccokat de az az árkategória nekem bőven nem fér bele.
2010. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 clint ***** válasza:

brutal? Én attól hányok, nem az ízével van gondom, hanem az édességével.

De a fehérjéjük nagyon jó, bár az én kedvencem a biotech nitroja.

2010. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!