Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Nem tudok normálisan jégkorizn...

Nem tudok normálisan jégkorizni! Béna vagyok, vagy a korim miatt?

Figyelt kérdés
Tavaly kaptam valami tescos minőség, és egy idő után mindig úgy fáj benne a bokám, hogy azt hiszem leszakad. És csúszni sem tudok rendesen, szerintem nagy a kori. Szerintetek lehet ezért?.. vagy ilyen béna lennék? Szóval már elmenni sem merek ha hívnak..
2009. júl. 27. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

vegyél egy rendes korcsolyát, éleztesd meg és próbálj meg benne korizni szerintem így már menni fog, hidd el fényévekkel ügyesebb leszel! :)

ha bármi gáz van írj és segítek! :)

üdv: egy jégkorongozó

2009. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!:) akkor beruházok egy uj korira.. eddig mindig ha más korijával mentem vagy jol meg volt húzva (nem sokáig maradt úgy) akkor azt éreztem hogy ügyesebb vagyok, de úgy gondoltam csak bemesélem magamnak..:D majd meglátjuk:D nagyo köszönöm:)
2009. júl. 27. 19:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia

érdemes lenne egy olcsóbb bőrkorcsolyát venned(főleg ha lány vagy)Azzal lehet forgásokat meg figurákat csinálni,a műanyagkorcsolya általábam hokisoknak jó akik száguldoznak a jégpályán előre hátra de nem forognak meg semmi).Cora Metro vagy bármilyen sportboltokban már 5000ft tól kezdve találsz.Amikor megveszed a korit utánna hajszárítóval kell melegíteni így a bőr egy kicsit meglágyul aztán vizes zoknival beleteszed a lábadat és megkötöd úgy hogy fogja a bokád.(elől lazábban a bokánál jó erősen)aztán vársz kb 10 percet és ez idő alatt ráformálódik valamennyire a lábadra és így nem töri a lábadat annyira!


1 szinkronkorcsolyázó :)

2009. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

szia:)

köszii neked is:))

2009. szept. 4. 00:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Először nekem is fájt a bokám, az vele jár, de később megizmosodik, akkor már nem fog.
2009. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
tavaly énis vettem egy tecsós korcsolyát... igazából nemvalami szuper az egyensúlyérzékem, pl. a gördeszkánis összeszarommagam... és mint várható volt, korizni sem tudok.. viszont most hogy így elolvastam ezt, eszembejutott, h lehet h nem is én vagyok a hibás? mármint... abban a koriban csúszkál a lábam.. mert hosszában jó, de széltében meg nagy... emlékszem akkoris több zoknit húztam, hogy megfelelő legyen, de a zoknik is elcsúsztak egymástól... lehet ezzel így valamit kezdeni? mármint a korival? igazából nem volt nagy tétel, de egy komolyabbra meg nemszeretnék beruházni, mert mivan ha csak szimplán én vagyok béna...
2010. szept. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a korcsolyázás abszolút tanulható, mindenki meg tudja tanulni max több idő kell hozzá (de azt sem években mérjük) egy év alatt meg lehet tanulni úgy korcsolyázni, hogy egy jégkorongmeccsen is pályára tudj lépni (fék 6 féleképpen, koszorú jobbra-balra-előre-hátra,hokikanyar,külső-belső és még sorolhatnám)

biztos vagyok benne hogy nagyon szar a kori, és ha meg szeretnél tanulni, akkor érdemes venni egy olyat, ami normális (ne nagy tétel: 20ezer alatt)

[link]

üdv: első

2010. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!