Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mikor, hol volt a legnagyobb...

Mikor, hol volt a legnagyobb havazás amire emlékszel? Milyen élmény volt?

Figyelt kérdés

2012. nov. 3. 16:46
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:
100%

itt volt ahol lakom de nem tudom mikor valamikor 2000 környéken lehet hogy még előtte már nem tudom az évet.

érdekes volt egyébként már jó pár éve fele annyi hó sem esett igaz nem is vágyok rá,megbénulna az egész ország.

2012. nov. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Budapesten 1987-ben óriási hó volt, megbénult a város, csak gyalog tudtam munkába menni.
2012. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 copido válasza:
100%
Én 1958 emlékszem.Egy kis házban laktunk rózsadombon.A háznak dupla kijárati ajtaja volt.A belső az üveges a külső meg teli.Olyan nagy hó esett éjszaka,hogy nem bírtunk kimenni a külső ajtón és ezért nem tudtam iskolába menni. Kb.120 cm magas volt hogy az ablak alsó részéig ért.
2012. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
1980-as évek elejére emlékszem, Budán....a kocsik teteje sem látszott! Volt,aki tévedésből más kocsiját ásta ki....Amúgy csodás volt a nagy csend,tiszta hó mindenütt...és nem láttam emiatt dühöngő embereket! :o)
2012. nov. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Zsohár Imre válasza:
100%
1969-ben 3 óra alatt NDK-ból Bp-reptéren voltam,de onnét Nagykanizsára 3 napig tartott az út.Elöttünk ment a hómaró és 3 m-es hófal között ment vonatunk.A karácsonyi szabadságunkfele utazással telt el.Borzasztó pánik uralkodott az utasok közt,mert csak lépésbe tudtunk haladni,és mögöttünk már tele is hordta szél akimart útvonalat.
2012. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A 87-es nagy havazás örök emlék marad, olyat sem előtte, sem azóta nem láttam.

[link]

[link]

[link]

2012. nov. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Nem emlékszem pontosan melyik évben,de 2000 tájékán,amikor Olaszországban voltunk síelni egy éjszaka alatt leesett kb 2 méter hó, a kocsikat totál belepte. A legdurvább az egészben az volt,hogy az olaszok 1-2 óra alatt olyan gyönyörűen megtisztították az utakat, azok mentén szabályos hófalakat építettek,hogy az valami döbbenetes volt. Alig bénult le a forgalom, azt hiszem mi több ideig bányásztuk ki az autót a hópaplan alól :) A síelésünknek viszont határozottan jót tett a dolog :P
2012. nov. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

86-87 tele volt a legdurvább. Szombaton elkezdett esni a hó, aztán esett masszívan tovább. Hétfőn reggel 3,5 órába telt, míg bejutottam dolgozni - más napokon ez 15 perc volt. És még mindig esett. Másnap nagyszüleimhez mentem, mert tudtam ha nem viszek nekik ételt ők nem jutnak ki érte. Reggel 7-kor indultam, délután 4 felé értem oda, mert árukészlettel rendelkező élelmiszerbolt is kellett útközben.


Sikerült autós ismerőst találni aki ugyanarra ment haza, amerre nekem kellett mennem, így is órák alatt értünk oda. Útközben sorra vettük fel az embereket, míg volt a kocsiban hely. Ahogy valaki kiszállt, rögtön volt aki beszálljon helyette. Utcasarkon, megállóban, ahogy sikerült.


Elég sokáig tartott ez a nem kicsit durva helyzet. Volt olyan kollégám, aki az első nap bejött dolgozni vidékről és hetekig nem jutott haza.

2012. nov. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Az 1987-es év jan. 12. nekem nagyon emlékezetes.Ezen a napon született a leánykám. Ha a 7. érzékemre hallgatva,előző nap este 30 km-es tempóval csuszikázva nem megyünk be a kórházba,otthon SZÜLÖK!!(EGYEDÜL) A kórházból senki se be , se ki. Az én orvosom se tudott bejönni. Pár nap múlva,mikor mentünk haza, a Tétényi úton csak egy sávban lehetett közlekedni,jobbról,balról nagy hófal
2012. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 SchViktor válasza:

Ötéves koromban akkora volt számomra a hó, hogy a fejem fölé ért a teteje és akkor labirintust ástam magamnak.

Azóta imádom a telet és ez a legjobb havas élményem. :D

2012. nov. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!