Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Felnőtt amatőr műkorcsolyázás,...

Felnőtt amatőr műkorcsolyázás, tényleg van ilyen? Olyanoktól szeretnék kérdezni, akiknek esetleg van tapasztalata, kipróbálta, ismer olyat aki később, fiatalként, felnőttként jött rá hogy ez érdekli, stb.

Figyelt kérdés

Neten keresgéltem a témában, de nagyon sok információt nem találtam, így inkább kérdeznék, többet mond ha valaki olyan mesél aki próbálta, csinálja, stb. :) Hobbi szinten szeretnék tanulni, és azt olvastam hogy pár éve már Magyarországon is tanítanak felnőtteket is, és ez nagyon elkezdett érdekelni. Egy kislánykori álmomat szeretném valóra váltani vele, 7 éves koromban korcsolyáztam először, mert előbb féltettek tőle a szüleim, de rá egy évre már arról álmodoztam, hogy de jó lenne egyszer olyan szép ruhában, gyönyörűen korcsolyázni :) Nagyon megfogott ez a sport, de sajnos hamar el kellett keserednem mert a városban ahol laktam nem volt oktatás, pénzünk soha nem volt sok, annyi főleg nem hogy a fővárosba utazzak edzeni ami fél országnyi távolság. Anyukámnak mikor mondtam először kinevetett, aztán utána konkrétan majdnem le is szidott hogy miket képzelek, de hát 8 évesen nem nagyon láttam a realitását, hogy ez sajnos tényleg lehetetlen számoma. Viszont most idén felvettek egyetemre, és végre sikerült Budapestre kerülnöm, ami adott egy kis lelkesedést, főleg miután megtudtam hogy elvileg létezik itt pesten ilyesmi, ezért úgy döntöttem hogy a nyáron dolgozni fogok hogy megkeressek annyi pénzt, hogy következő évben belekezdjek amatőr szinten. Olyanoktól kérdezem aki tudja miről van szó: van értelme kipróbálni ennyi idő elteltével? Legszívesebben már azonnal kezdeném, de idén még nincs rá pénzem és mivel elsőéves vagyok az egyetem is elég nehéz még, főleg most a vizsgaidőszak. De úgy érzem ezzel valóra válna egy kislánykori álmom :) Nem leszek 21 évesen túl öreg hozzá? Tudom hogy itt az a lényeg, hogy felnőttként is lehet kezdeni, csak mégis, örülnék ha még csak mondjuk olyan 16 lennék.:D Korizás viszonylag jól megy, viszont 1-2 év kihagyásom azért volt, szóval nagyon különleges dolgokat nem igazán tudok, az előre-hátra koszorún túl megáll a tudomány, régebben picit ment egyszerűbb forgás, ilyesmi, de egy időben hanyagoltam a korizást=/ Hajlékony vagyok viszonylag, régebben tornásztam is pár évet. Előre is köszönöm a választ és bocsánat ha hosszúra sikerült >...<


20/L



#sport #korcsolya #műkorcsolya #téli sport #amatőr műkorcsolya #korcsolya tanulás
2012. dec. 23. 16:45
 1/5 anonim válasza:
100%
Én is most náyron akarok eklezdeni műkorcsolyázást tanulni. 20/F Szerintem még fiatalok vagyunk ahhoz, hogy kifejezetten problémát okozzon az, hogy eddíg nem csináltuk. Persze nem tudom, de szerintem így van, és bioszból amúgyis jó vagyok :D. Nekem nagyobb problémát okoz oktató órák találása. Néhányat találtam a neten de nem válaszolnak az e-mailjeimre, a telefont meg nem veszik fel... :/
2012. dec. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 évesen kezdtem el, most 30 vagyok, évi 2-3 amatőr versenyen indulok, most kezdem el tanulni a dupla ugrásokat is.

Egyértelműen érdemes elkezdeni! Magyarországon versenyek is vannak, plusz sok helyen oktatnak. Itt érdmes körülnézni: mukorcsolya.lap.hu (egyesületek, klubok). 21 évesen nem vagy öreg hozzá, nekem van egy ismerősöm aki 60 évesen kezdte és nemzetközi adult versenyeken is indul :) Az egyetlen gond, hogy készülj fel ez drága sportág. Sok sikert ha kérdesed van, írj nekem nyugodtan, akkár privátban is :)

2012. dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Plusz járj ki, pl. a műjégre, sok régi műkoris van, aki szívesen segít neked :)
2012. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első : örülök, hogy nem csak én vagyok így hogy ennyi idősen szeretnék belekezdeni, és szerintem sem túl késő még hobbi szinten, csak mielőtt bármibe kezdek mindig szeretek informálódni, minél több embert megkérdezni, stb. Viszont ezt szomorúan hallom, mert nem sok konkrét elérhetőséget találtam a neten, ezek szerint nehezebb lesz mint gondoltam><


második: köszönöm szépen, jó érzés olvasni hogy tényleg lehetséges :D Azt gondolom hogy sajnos sokba fog kerülni, de úgy érzem hogy ha lemondanék róla ismét, akkor utána egész életemben bánnám =/ Anno ugye az edzéslehetőség hiánya miatt nem volt választásom, viszont most végre a fővárosban élek, és nyáron külön emiatt szeretnék dolgozni, hogy legyen majd miből fizetni az edzéseket. Köszönöm a biztatást! :) Csak két rövidebb kérdésem lenne, az egyik, hogy írtad, hogy 18 évesen kezdted, volt előtte komolyabb alapod hozzá, vagy inkább teljesen kezdő szintről indultál? A másik, hogy esetleg konkrét edzőt, vagy egyesületet nem tudsz-e ajánlani, ahol érdemes lenne majd kezdenem? Remélem nem túl tolakodóak a kérdések, utánanéztem magam is amennyire tudtam, csak biztosabb ha megkérdezek másokat is, úgy érzem >< Köszönöm előre is!


harmadik : köszi a tippet, melyikre gondolsz pontosan? : itt Bp-n sok pálya van, még nehezen ismerem ki magam a városban. De tök örülnék ha tényleg így van, hogy csak úgy odamegyek és kérdezgethetek ezt-azt, más kérdés hogy nem biztos hogy lenne hozzá bátorságom >_<

2013. jan. 3. 02:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom a műjégre gondoltak (Városliget). Engem is ott tanítottak meg az alap ugrásokra régi műkorisok.

Én magam is felnőttként kezdem el. Sportoltam mást is, de semmi hasonlót. A műkorcsolya nagyon jó sportág, plusz még versenyek is vannak rekreációs korisoknak. Viszont nagyon lassan megy a tanulás. Még a gyerekek gyorsan tanulnak, felnőtteknek akár egy év is kell megtanulni egy-egy ugrást. Ritka az, hogy valaki képes duplát ugrani általában az a max. ameddig eljutnak azok akik nem gyerekként kezdik. Már az axelhez is rengeteg erő, gyakorlás és bátorság szükséges.

Szóval légy kitartó és ne add fel az álmaidat! Nem könnyű, de pont ezért szép sportág, mert minden edzésen bizonyítanod kell. Amikor pedig megtanulsz egy új elemet, akkor az a világ legjobb érzése.


Budapesten több klub is van, talán jobban jársz ha lemész megnézed az edzéseket és az alapján döntesz. Klubokat találsz a mukorcsolya.lap.hu (egyesületek) oldalon találsz.

2013. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!