Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mire figyeljek holnap, mit...

Mire figyeljek holnap, mit hogy tegyek?

Figyelt kérdés

Holnap megyek síelni, de még abszolúte kezdő vagyok, 1x csúsztam, sikertelenül. Az lenne a kérdésem hogy mikre figyeljek holnap és mit hogyan tegyek kb? Amik a legjobban érdekelnek: hogyan álljak meg valamint hogy csináljam hogy a 2 síléc ne csússzon össze vagy szét, hanem minnél jobban párhuzamba maradjon?

Köszönöm szépen!


2012. febr. 4. 20:54
 1/4 anonim válasza:
A lényege az hogy rákel érezni az egészre , a megállás a következő módon történik vagy a bizonyos HÓEKE pozició amikor a lécek egy forditott V formába vannak vagyis beforditod őket ezzel fékezve. de ez a kezdők szokták használni , ami szerintem ennél jobb amikor befarolsz és a léc éllét a hóba nyomod ezáltal megállsz mint a korcsolyánál. a lényeg hogy próbáld meg párhuzamosan tartani ez majd egyre jobban fog menni. hajlitott térd és csak lazán . Néha enged hogy kicsit lendülj meg amíg biztonságosan érzed . Amire érdemes figyelni a nagyobb húbuckák amibe leakadhat a léc vagy megdobhat. vagy a jeges részek ahol a havat már lenyomták a pályáról és ezáltal ott a léc oldalra is csúszik .
2012. febr. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így nem tűnik túl vészesnek... Szűzhó, természetes pálya lesz a közelünkben. Köszönöm szépen a választ!
2012. febr. 5. 06:42
 3/4 qaí ***** válasza:

ha egyenesen csúszol akkor csak nyomd előre a térdedet és törekedj előre, hiszen a síléc megtart előre nem tudsz esni.

Megállni a hóekével tudsz, úgy hogy kicsit kinyomod a lécek sarkát, egyenes siklás közben.

2012. febr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Leírnád hogy hogy sikerült? :)
2012. febr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!