Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Szükséges a síbot?

Szükséges a síbot?

Figyelt kérdés
Életemben először síelni megyek, de amikor a kölcsönzőbe mentem ott szó sem esett a síbotról. Oktató lesz, az a kérdésem hogy kell-e a bot?
2013. jan. 31. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Első lépések megtételéhez nem kell bot, sőt inkább még zavaró tényező is lehet pl. vontatólift használatakor. Ha már a párhuzamos lendületnél tartasz majd az oktatásban, akkor már lehet szerepe a síbotnak. (Nem árt, ha lesz veled, nagyon hasznos dolog sílift előtti verekedésnél, de igazából kezdetben nem sok mindenre fogod tudni használni)
2013. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem viccből találták ki a botokat. Kezdetben valóban kevés a szerepe, bár minket úgy tanítottak, hogy összefogtuk vízszintesen magunk előtt a két botot és amerre akartunk kanyarodni arra kellett elfordítsuk a botokat, sokkal könnyebben ment így. Pár nap után meg rendesen használtuk.
2013. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Síelek amióta az eszemet tudom. Mindig használtam botot és most egyre nagyobb szerepe van. A bot egyáltalán nem hulyeség nézz meg akármilyen profi versenyzot, vagy freerideost, azoknál is mindig van bot.
2013. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Amikor sielni tanultam kifejezetten tilos volt használnom az első 4 napon. Azzal indokolták,hogy a felvonónál még akadályoz és amig a párhuzamos léccel nem tudok sielni,addig csak zavar és esésnél veszélyzetet. Szóval szntem nemgond az elején,ha nincs.
2013. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban, a hóeke tanulásához teljesen felesleges a síbot, A hóeke tanulásakor meg a kéz helyzetetét különbözőképpen oktathatják: vagy széttárt kéztartás és azzal való dölöngélés segít a lécek terhelésénél, vagy a térden támaszkodnak a kezek és a térdek nyomásával segíted a lécterhelést. Na most mind a két esetben a botok útban vannak.
2013. febr. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!