Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi fehérje szükséges egy...

Mennyi fehérje szükséges egy átlag embernek? Mi az igazság?

Figyelt kérdés

Mert tegnap olvastam a Fegyencedzés 2-őt, és abba volt leírva, hogy egy embernek elég 56 gramm fehérje egy napra, pedig én meg eszerint a képlet szerint tudtam : 2-2,5 g/ts kg, és úgy sokkal több jön ki. Sok olyat olvastam ezen az oldalon, hogy az étrendet nem jól írta le Wade bácsi. De ha megnézzük azokat a példákat amiket leírt abban a könyvben(most az étrendre gondolok), pl.: a növényevők se esznek olyan "ételt" amiben sok a fehérje, sőt a növényekben nem található meg az összes esszenciális aminosav, ami az izomépítéshez elengedhetetlen, és mégis van rajtuk hús, vagyis izom. Tehát én ebből a megállapításból azt szűrtem le, hogy nem biztos, hogy annyi fehérjét kéne ennünk, ami a fent leírt képlet szerint van, mert a túlzott fehérje bevitel, megterhelheti a veséket.

Most akkor kinek van igaza?? Wade-nek vagy a testépítőknek??

Írjátok le ti is a véleményeteket, mit gondoltok erről a témáról, hogy kell e annyi fehérje vagy sem...



2013. jan. 29. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Napi tevékenység átlagembernek 0,8-1g/ttkg/nap


erre a kérdésre a válasz

Mennyi fehérje szükséges egy átlag embernek?

2013. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Erősport esetén 1,4-1,8g/ttkg/nap
2013. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
a könyvben egy 90 kilós embernek írja, hogy 56 g fehérjére van szüksége, de 0,8*90=72, szóval nem értem,
2013. jan. 29. 15:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én csak az egyet olvastam, de az kijelenthető, hogy a gyakorlatleírásokon kívül a többi rizsa mehet mind a kukába, mert olyan gyűlöletre építő mocskos propaganda, hogy ihaj (gondolom felhozza a gonosz tápkieggyártókat is, mint az ő hazugságukat a profitért). Az író bácsinak ezexerint nem nagyon tűnt még fel, hogy egy növényevő állat és egy mindenevő ember fiziológiája másmilyen.

De amúgy nagyon egyszerű a megoldás: kipróbálod, hogy minden nap csak 56 gramm fehérjét eszel, és megnézed, mi történik. Szerintem testépítők milliói, ha észrevették volna, hogy a töredék fehérjemennyiséggel is jelentő eredményeket érnek el, már rég ez lenne a broscience, és nem lennének olyan kérdések, hogy "eszek, eszek, de mégse fejlődök, mi a baj?".


Amúgy már onnantól nem átlagember az ember, hogy edzeni kezd, mert az plusz stresszt jelent. Egy nem edzőnek (aka átlagember) 0,6-1 gramm proteint szoktak mondani, az edzőnek az edzés miatt kell több.

2013. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A fegyencedzés című könyvben ez a rész (is ) marhaság a köbön.

Egy erőedzést végző embernek kell a kb 2g x ttkg fehérje.

2013. jan. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként túlzott fehérjebevitel csak azoknak okozhat gondot, akiknek azelőtt is voltak veseproblémáik (valami más miatt)
2013. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem van abban a könyvben sok minden amit egy 80-100kgs ember szerintem nem nagyon tudna megcsinálni, szerintem előbb direkt elsorvasztja az embert:)
2013. jan. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Durva, hogy mindenhol a hülyeséget nyomatják. AZ INBÉ táblázat is nem tudom kiknek lett kitalálva, valami felsőbb hatalom központilag akarja, hogy az emberek ne nézzenek ki jól? :)
2013. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a választ, de még valami:

Wash: jó elhiszem, hogy a növényevőknek más a fiziológiája...de mi a helyzet a vaddisznóval??, mert azok mindenevők, ahogy az ember is

2013. jan. 29. 17:21
 10/13 AlmasRepa válasza:
Egy biztos. A testépítők 80%-a atom ragyás a szervezetük által fel nem dolgozható fehérjetöbblet miatt. Rengeteg egészségügyi problémát, veseelégtelenséget, májelégtelenséget, stb okozhat az a jelenség. Tulajdonképpen mindenkinek magának kellene beállítani a fehérjeszükségletét. Nincs táblázat!!! Olyan nincs!!! Nincs két egyforma ember biológiailag sem. Rengeteg belső elválasztású mirigy felelős az adott egyén hormonháztartásáért, bioritmusáért. Ezekre a táplálkozáson kívül millió tényező hat. Környezet, stressz, agyi tevékenység, fizikai tevékenység. Életminőség. Urbanizált, vagy vidéki környezet. stb, stb, stb. A tanácsokat el kell fogadni, és lehet rá építeni. De az eredmény soha(!) nem lesz azonos. Ha csak egyetlen egyet ver kevesebbet a szíved nyugalmi periódusban, már tetemes az eltérés. És akkor nem beszéltünk még legalább száz kritériumról. Én azt tanácsolom mindenkinek, hogy inkább gondolkodjon, figyelje a testér, és azt tegye amit az diktál. Nem kell hozzá nagy ész. Csak meg kell tanulni rá figyelni.
2016. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!