Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Valaki le tudná írni hogy...

Valaki le tudná írni hogy mennyibe kerül kb. egy síelés?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt azt hogy mennyi egy ruha, szemüveg stb.

Egy jó hely ahol lehet síelni, és van oktatás is :)

Felszerelés, sí és snowboard.

Ja és itt Magyarországon van sípálya?



2013. febr. 6. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy ezt kérdezed kezdő vagy.

Úgy, hogy kezdőfelszereléssel számolunk:

-Sisak: 15-20-ezer

-Szemüveg: 5-10 ezer (vannak sokkal drágábbak is, de az akkor kell ha keményen nyomod)

-Nadrág: 10-20 ezer-ért már lehet kapni (mondjuk a 10-es árkategóriában vannak rossz minőségűek, és nagyon keményen átfúj rajta a szél)

-Kabát: szintén 10-20 (de furcsamóód ez drágább szokott lenni, mint a nadrág)

-Kesztyű: Decathlonban 4-7 ezerért már egész jók vannak.

-Zokni: 1-2 ezer forint

-Snowboard lap: 70-80 ezer (ez csak lap, de 80-110-ért már kötéssel együt kapsz)

-Kötés: 20-35 ezer

-Bakancs: 20-30 ezer

-Sí: 70-90 ezer (ezek már egész jók, és kötés is van hozzá)

-Sícipő: 25-35 ezer

Kb ezekkel már lehet is menni síelni/snowboardozni.

Na most én, a Schladming Dachstein-t nézegettem, van egy Apartmanpark-ott (Sissi), és elég sok pálya is van.

A legkisebb Apartman 35 nm-es 5-6 nap 300 ezer (ez nem egy fő, itt az apartmant bérled), de minden költséggel együtt 500 ezer szerintem.

Vannak ilyen oldalak ahol vannak sípályák és szállások : Síelők.hu, meg Sitv.hu

Magyarorszáon két jó pálya van : Mátraszentistván, Nordica Síaréna, csak ez nem hóbiztos.

2013. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én elég olcsón, szinte "ingyen" kihoztam a felszerelést. Egy 2005 körüli, de tiszta új Head lécet vettem 3800-ért, egy hasonló évjáratú, alig használt Salomon sícipőt 3500 körül, aminél nehezen tudnék kényelmesebbet elképzelni, tökéletes a lábamra, és egy Scott síbotot 1500-ert.

A ruhára többet költöttem, a kabát 20 ezer, nadrág 15, aláöltözők 3 ezer/szett, kesztyű 10 ezer, egy jobb Uvex síszemüveg 25 ezerért, valamint bukósisak 15 ezerért.

Nem egyszerre vettem, a második évben szereztem be az aláöltözőket és a sisakot. Ja meg zoknik, 2 ezer körül. Mindent az Intersportban vettem, csak ajánlani tudom őket, főleg mostanában legyél szemfüles, mert egyfolytában 20-50 %-os akciók és nagy leértékelések vannak, így nagyon megéri. Karácsony előtt viszont nem érdemes vásárolni.

2013. febr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sorolnám föl,hogy mi mennyi,azt már előttem megtették,de azt tanácsolnám,hogy előbb csak kölcsönözz felszerelést,mondjuk a ruhát azt megveheted ,azt elhordhatod a sípályán kívül is,de ha mégsem tetszik meg a síelés akkor a kölcsön cuccot csak visszaadod és kész.

Én kezdőnek különösen ajánlanám Kékestetőt.Nagyon jó síiskolájuk van és még hétvégén is kevesen vannak,így nem kell félned ,hogy elkaszál valaki.

2013. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen az utolsóval eggyet értek! Nordicán ott , nem mindig van nagy hó és csak egy pálya megy, ergo sokan vannak rajta. És az a pálya ami szokott menni a végén van egy gyors rész, ahol egyesek megállnak és csodálkoznak, hogy elviszik őket :/ (az vagyok aki ajánlotta Nordicát, mert ha van nagy hó azon is vannak lankásabb leejtők)
2013. febr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítő válaszokat! :)
2013. febr. 8. 13:03
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát ha itthon pl kékesen akkor össz-vissz 400-500 ezer

de ha jól emlékszem ausztriában kisebb helyeken pl Grebanzen

vagy ilyesmi ott kb 600ezer Donovalyba volt 450ezer és a komoly helyek mint Zell am see ott 800ezer most többit nem sorolom mert mind ilyen Zell am see szintű hely volt és ezeket az árakat is le lehet vinni pár dologal meg persze az se mindegy hogy mien bérletet veszel. Ha egy árat tudni akarsz egy konkrét helyről írj. Én 2 és fél éves korom óta járok töretlenül síelni :)

2013. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja és hányan mentek mert mi 4en voltunk mindig 2 szülő 2 felnőt és ha van gyerek nem kell venni csak kölcsönözni.
2013. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kékestetőn van lehetőség síbérlésre? Ha igen kb. mennyibe kerül? És máshol mennyi, pl. Ausztria. Köszi! :D
2013. febr. 9. 08:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Van testvéremnek is ott béreltünk, csak annyi van, hogy a pályánál netudom, hogy lehet-e, de a Hunguest Hotel Galyatetőnél lehet, egy kis bódéból, árát nem jegyeztem meg.
2013. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a kis bódé az a Mátrai / Nyírfás út és a Kodály Zoltán út csatlakozásánál van.
2013. febr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!