Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Akarok elkezdeni snowboard-ozn...

Akarok elkezdeni snowboard-ozni. Hogyan kellene elkezdeni, itt vannak lab meretek vagy hogyan? Felnőttnek mekkora méretű deszka ajanlott, ez mitől függ stb?

Figyelt kérdés

2014. jan. 28. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Magasságodtól!


Olyan deszkát válasz ami az állad és az orrod közé ér ha mellé állsz. Ami még fontos, hogy ha ráálsz a deszkára ne lógjon le a lábad. Mivel a snowboardcipő nagyobb, mint az utcai cipőd, így olyan 3-4 centit számolj még rá.


Első alkalomra én nem javaslom a saját deszkát, hisz lehet nem tetszik és akkor feleslegesen dobtál ki egy csomó pénzt. Először inkább kölcsönözd. A kölcsönzőben segítenek a jó méret kiválasztásában.


Ha budapesti vagy tudok ajánlani nagyon jó snowboard oktatót, akivel műanyag pályán el tudod kezdeni a tanulást. Mindenképp javaslom, hogy először oktató mutassa meg, hogy mit kell csinálni, ne pedig egy olyan barát aki már snowboardozott és tud valamennyire.

2014. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval.

Amikor én tanultam boardozni 1-2 alkalom volt, hogy igazi hóban tudtam gyakorolni/tanulni. Százszor jobb mint a műanyag pálya. Szóval, ha nem tetszik a műanyag pálya, én mindenképpen kipróbálnám igazi hóban is. Hátha megtetszik.

Egyébként amikor cipőt veszel vagy bérelsz, azt is nézd, hogy ennek a cipőnek brutálisan kell tartani a lábadat,nem szabad, hogy elmozogjon a sarkad, de ezt a boltban elmondják. A lényeg annyi, (legalábbis nekem ezt mondták) hogy amikor próbálod a cipőt, nyomja az annyira a lábadat, hogy egy utcai cipőben ne vedd már meg. (az se jó, ha túl szoros, és az se, ha lötyög a lábad benne. ) Pl. amikor élt váltasz, és lötyög a lábad akkor sokkal nehezebb lesz.Ha túl szoros akkor meg elzsibbad a lábad.

2014. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) De külföldi vagyok és oktatóra meg ilyenekre lehetőségem sincs :) Egyszerű utcai cipőt is hozzá lehet csatolni?
2014. jan. 30. 17:05
 4/7 A kérdező kommentje:
+ Van olyan hogy jobb illetve bal oldalas deszka?
2014. jan. 30. 17:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Természetesen nem. Mivel egy utcai cipő nem tartja úgy a lábad, ahogy ezt egy erre a sportra kifejlesztett cipő teszi.

A másik kérdésre a válasz: Van. De a freestyle deszkáknak mind a két oldala fel van hajtva, ugyan akkora mértékben. Van olyan, amelyiknek fel van hajtva, de az egyik jobban mint a másik. És van olyan aminek még a felülnézett formája sem szimmetrikus.

2014. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha az ember vesz deszkát akkor direkt kell hogy jobb vagy bal oldal?
2014. febr. 2. 17:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem az attól függ, hogy hogyan teszed fel a kötéseket.

De egy freestyle deszkával mindkét irányba mész, ezért az teljesen szimmetrikus deszka.

Pl. ezzel csak egy irányba célravezető menni(mert különben leakad az eleje, és esés a vége): [link] (az az oldala van felhajtva, ami "domború" mondjuk ez csúnya kifejezés, inkább úgy mondanám, hogy amerre az a fehér folt van)

2014. febr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!