Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Először jégkorizni. Hogyan...

Először jégkorizni. Hogyan működik Budapesten?

Figyelt kérdés
Szóval még sosem jégkoriztam. Görizni szoktam, tudok, de tudom, hogy nem ugyanaz. Hamar ráéreznék szerintem, nem is ezzel van a gond, hanem az, hogy nem tudom, miként megy a menete ennek. :D Pl van egy koripálya, oda megyek, szeretnék kölcsönözni, és uccu neki? Mennyi időre lehet? Ruhatár esetleg? Vagy ne vigyek semmit magammal? Budapesten ki hova jár? Nagyon örülnék tippeknek, meg h mire figyeljek! :)
2009. dec. 18. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:

A Műjégen vannak ilyen nyitvatartási blokkok, egyszerre kb 3-4 órát van nyitva (nézd meg ahonlapjukat), aztán 1 óra szünet, addig lesimítják a pályát. Amúgy ja, veszel jegyet (sok sorbanállás), aztán bérelsz korit (még egy kis sorban állás) és leadod a cuccod a ruhatárba majd uccu neki. Ajánlom először valaki olyannal menj, aki tud jégkorizni és segít (összeszed ha elesel :D), amúgy hasonló, mint a görkori, talán könnyebb is, szerintem hamar rá fogsz érezni.

Árakról, nyitvatartásról meg a Műjég honlapjáról tájékozódj.

2009. dec. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Műjég idén zárva van. Van helyette az Astra Zeneca pálya Káposztásmegyeren, a Westend tetején egy pálya, valami kacsaúsztató az EuroPark előtt (nem ajánlom) és az Erzsébeti Jégcsarnok. Mindegyiknek van honlapja, ott láthatod, hogy mikor vannak nyitva a nagyközönség számára. De a legjobb a Naplás tó, ha be van fagyva.
2009. dec. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én a káposztásmegyeri icecenter-be szoktam járni, ott van ahol a 14es villamos végállomása. :) ha odamész a nagy "korcsolyakölcsönzés" felirtat alá(eltéveszthetetlen), és benyögöd, hogy hányas korit szeretnél, odaadják , csak kell adni egy fényképes igazolványt. :D ott úgy van hogy hétköznap 700 a belépő, 1000 a kori, pénteken és hétvégén pedig 1250 a belépő és a kori akkor is 1000. :D szóval ott addig vagy ott ameddig akarsz és nem így időre, hogy na most van egy órád. :) ruhatár nincs, de vannak szekrények és ahhoz ott lent lehet kapni kulcsot, az öltözőben, azért csak egy iratot kell adni. szóval ha viszel 2 iratot és 3000ret akkor lazán megvagy mindennel :D jó pálya.. mármint pályák, mivel kettő van, eloszlanak az emberek és nincsenek is olyan sokan, csak ajánlani tudom . :)
2009. dec. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon köszönöm! Pont az ősszel költöztem Újpest-központban, itt egy köpésre a villamos. :D
2009. dec. 18. 15:20
 5/8 A kérdező kommentje:
*központba :D
2009. dec. 18. 15:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze mindenkinek köszi!!! ^^
2009. dec. 18. 15:21
 7/8 A kérdező kommentje:

Kinéztem kettő korit:

[link]

[link]


Vélemények? Nem értek hozzá egyáltalán. :)

2009. dec. 18. 15:28
 8/8 anonim ***** válasza:
örülök, hogy segítettem akkor. :D megnéztem a korcsolyákat, de nem tudom, szerintem nem a legjobbak az árukhoz képest, viszont megnéztem az oldalon, hogy milyenek vannak még, és ha hobbi korcsolyát szeretnél akkor szerintem inkább fila, vagy powerslide márkákból válassz :) (szerintem ezek megbízhatóbbak, pláne, hogy én pl. powerslide-al kezdtem :D)
2009. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!