Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » és még egy kérdés:mit vesztek...

és még egy kérdés:mit vesztek fel amikor síeltek? úgy jó, hogy vékony hosszúujjú, ilyen síelős termopulcsi, sídzseki, harisnya, sígatya, sízokni? Meg persze kesztyű sál sapka stb.

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, idén megyek először a sulival egy sítáborba. Rettegek, hogy összetöröm magam, nagyon-nagyon félek. Hogy tudom leküzdeni a félelmemet?
2009. dec. 29. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jólesz úgy, de ha nagyon félsz, hogy összetöröd magad, akkor vegyeket vmi védőruhát (gerincvédő stb). Amúgy én is úgy szoktam felöltözni, hogy termocucc, harisnya, gatya, sígagya. felülre. termocucc, póló, pulcsi, síkabát. Ezen kívül még sapka, sál, KESZTYŰ. Nekem mindig a kezem szokott fázni, mert mindig átázik a kesztyűm:S 17/L Amúgy snowbordozok, de az mind1:)
2009. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én tavaly voltam először, az én öltözékem a következő volt: 3 pár sízokni, ilyen sígatya (hervisből, jó bélelt, vízálló, jó ha annyira bő, hogy rá tudd húzni a síbakancs szárára), síkabát(szintén hervisből, bélelt, vízálló, kapucnis), síszemüveg (fontos!), télisapka, síkesztyű. Alul nem öltöztem a gatya alá, csak a zokni volt térdig. Felül úgy emlékszem vettem fel két réteg sima pólót, egy vékony pulóvert, majd arra a kabátot. Teljesen jó volt így.

Amiatt meg ne aggódj, hogy összetöröd magad, ha óvatos vagy és nem akarsz menőzni, nem lesz baj. Én első nap csak 2-3 órát voltam kinn síelni, mert tanulgattam. Volt ilyen tanuló "dombocska". Jópárszor elestem, nem volt vészes, de azért elment a kedvem. Másnap viszont ráálltam a dologra és 1 óra után már elég jól ment. 4-5-6. nap már piros és fekete pályákon mentem. Ezt mind úgy, hogy előtte még korcsonyázni sem tudtam. Azt mondom, az első napot szánd arra, hogy biztosan tudj megállni, lassítani és irányítani magad, utána pedig kék pályákon gyakorolj. Ha cukkolnak a többiek, akik már többször voltak, hogy menj velük pirosra/feketére, semmiképp ne menj. Miután a kék pályákon is simán megy, akkor a pirosak is menni fognak, igaz óvatosabban és hidd el, iszonyat élvezetes. Hajrá!

2009. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szóval a lényeg a fokozatosság, emlékszem második nap olyannak tűnt fentről a piros pálya (ugyanonnan indult, mint egy kék), mint egy szakadék, aztán a sítábor végére az lett az "egyszerű" pálya.
2009. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
cicanadrág!!
2010. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az gáz, ha félsz. Szerintem minden efféle ügyességi sport nyitja az, hogy akkor tanulsz meg mikor már NEM félsz csinálni.

Amúgy én 11 éve síelek és én mindig overál macinadrág sízokni valami normál pulóver és a síkabát. Sál illetve arcmaszk csak ha ítélet idő van a hegyen. A kesztyű kezdőknek még mindenképpen kötelező a. A sapka szintén, bár szerintem az minden egyéb téli szabad ég alatt való tevékenykedés alap kelléke.


Ui.: Tanulj meg nem félni! Ha ügyes vagy a második nap már nem fogsz. Aztán az 5. napon már TALÁN letudsz menni a hegyről a kék pályákon :) Én 11 évesen a hegy legtetején a ködben egy piros pályán tanultam meg síelni. 3 óra könyörgés után nekileselkedtem és RÁJÖTTEM, hogy akármikor meg tudok állni csak el kell magam dobni az egyik nekem tetsző irányba :)

2010. nov. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocsánat, hogy közbeszólok, de én tavaly voltam életemben először síelni, előtte (egész életemben) egyszer voltam korcsolyázni (esni-kelni) másfél órát. Ennek ellenére a második nap végén már piros pályákon mentem. Tehát nem kell úgy gondolni rá, hogy csak 5-6-7 nap alatt lehet megtanulni, a kulcs tényleg az, hogy indulj neki és lesz ami lesz. Én fél napot próbálgattam a zöld pályán, ami elég lájtos, aztán első nap végén 3x-4x végigzakóztam lefele az egyik kék pályát. De így fogsz tanulni... Aztán második nap már simán ment a kék pálya, a piros meg annyi, hogy óvatosabban mentem. Ennyi az egész. Nem azt mondom, elég ciki volt borulni meg amikor először megálltam a kék, aztán a piros tetején, akkor összeszűkült a segglyukam, de neki kell indulni, ha begyorsult, nem várod meg, amíg elkaszálsz valakit, hanem elesel és annyi. Felkelsz próbálod újból. Ez a nyerő módszer, nem a pipiskedés. Sok sikert!
2010. nov. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!