Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hogyan, és mikor tanultál meg...

Hogyan, és mikor tanultál meg síelni? Nehéz volt először?

Figyelt kérdés
És most hogyan megy?
2010. jan. 24. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
6-7 éves voltam, a normafánál tanultam műanyag pályán, olajos rongyon csúsztunk, ha elestünk fájt nagyon... és felvonó nem volt, fel kellett sétálni... Nagyon keserves volt, viszont ma 22 évvel később olyan profin megy, mintha így születtem volna...
2010. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is 5-6 éves koromban ausztriában,a második héten már apámnak se kellett lassítania:)))
2010. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6-12 éves koromig anyám rám kényszerítette mert ő imádott sielni, de én utáltam, és most is utálom, az olyan hülyeség. Korizni viszont szeretek, azt nem kényszerítették :)
2010. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

7 évesen kezdtem tanulni, Normafánál. (felgyaloglások rulz) Persze, hogy nehéz volt :) 12 éves koromig nem is volt rá igényem, hogy rendesen is megtanuljak... ment a hóeke, meg a terpesztett párhuzamos láb.


Minden évben mentünk síelni Ausztriába a családdal.

13 éves lettem, akkor elkezdtem technikákat tanulni. Még mindig terpesztett lábbal, de megtanultam az élezést, és a léc végének kicsúsztatását.

15 éves koromra meg megtanultam teljesen összezárt lábbal menni.

Ez idáig mind a hagyományos alpin léccel történt (nem a piskóta carving)

Ezután jött a race carve, majd carving léc és temrészetesen a tökéletesen zárt lábak, sose nyíltak szét! :)

18 évesen megtanultam lemenni térdig érő friss hóban, és totál jeges pályán...

Rá következő évben megtanultam kihasználni a carving léc erejét, azaz, hogyan tudok vele gyorsulni kizárólag az élén haladva, nagy és kis ívű kanyarokban úgy, hogy ne porzzon mögöttem a hó.


Mostanra már le tudok jönni rendesen a sűrűbuckás pályán is, tudok 180 fokot ugrani, hátrafelé menni és kanyarodni, egy lábon lejönni, stb.

Sebességmérő szerint átlagosan 45-55 km/h-val megyek a pályán.


A legjobb sport a síelés, ha már igazán megy :)

Pedig még mindig rengeteg dolog van, amit meg kéne tanulni... 23/L

2010. jan. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én Bodajkon tanultam meg egy ingyenes kurzus alkalmával. 7-8éves voltam akkor.

Szar felszerelés, felvonó nélkül, és mivel hó nem sokszor volt, így műanyagpályán olajozott léccel. Szerencsére nem sokat estem, különben cseszettül fájt volna :)

kb 2 hetente kimentünk egy hétvégére.

A második évben már egyhetes sítáborba mentünk, utána évente elmentünk abba a táborba, néha meg magunktól is egy hosszú hétvégére. Most már nem megyünk táborral, csak magunktól Ausztriába évi egyszer a téli szünetben egy 4-5 napra.

Most 16 vagyok és nekem nagyon jól megy :) Legalábbis szerintem. apámék 50évesek, velem együtt tanultak, viszont ők már sajna kicsit öregek ehhez, őnekik fontos a biztonság, így nem igen érnek utól.

2010. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bár elegen válaszoltak kérdésedre, de azért írok neked, mert 54 évesen síeltem először. Ausztriában tanultam meg, és csupán 4 órát vettem egy kiváló oktatótól, utána már magamtól és fiam segítségével fejlődtem. Biztosan találsz nálunk is nagyon jó oktatókat, hiszen Ausztriában én is találkoztam magyar oktatókkal is. Azért fontos ez, nehogy rossz mozdulatok rögződjenek. Az oktatóknak olyan kiváló módszereik vannak, amelyekkel észrevétlenül, könnyedén tanulsz meg síelni. Nem ajánlom azt a magyar szokást, hogy felmész a legmagasabb pályára, és lejössz. Balesetvéeszélyes, egy életre elveheti a kedvedet, rossz dolgokkal fogsz próbálkozni. Nem nehéz a síelés! És nagyon egészséges sport, a tiszta, hideg levegő gyógyít.
2010. febr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5 éves koromban. Nem emlékszek. felfelé gyalogolni viszont utáltam (szlovákia)

Most 20 vagyok és nincs olyan pálya ahol le tudnék lejönni tartva a tempót apámmal:)

(mindkettőnk bakancsa csak a belső oldalon van kopva ahogy folyton összeér a bal és a jobblábunk, szóval jah, szarul síelünk.

Imádjuk!

2010. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én idén januárban síeltem először :D nagyon jó volt, egy hétre mentünk.. első nap délutánján részleges inszalagszakadás :D utána kihagytam másfél napot... 3. nap már mentem a sima kék pályákon, igaz gyakran meg kellett állni mert kifulladtam 100 méterenként, meg a lábam is fájt :D mondjuk elég jegesek voltak sajnos azok a kékek,estem is bőven..

4. nap délutánjától már végig csak pirosokon mentünk, nagyon jól belejöttem:) mondjuk reggel 8tól kintvoltam d.u. 5ig, és nem lehetett beküldeni annyira élveztem :D

egyébként egy csoporthoz voltam beiratva, magyar oktatóval.

2010. febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!