Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Ha egy nap alatt megtanultam...

Ha egy nap alatt megtanultam síelni úgy, hogy a legtöbb embert lehagytam a pályán és nem estem egyszer sem, akkor snowboardozni is megtanulhatok 1-2 nap alatt?

Figyelt kérdés

Eddig életemben 1x síeltem, 3 éve, most van lehetőségem újra menni!

Nincs semmilyen felszerelésem, így bérelnem kell. Megint sífelszerelést vigyek vagy próbálkozzak meg a snowboarddal?

Görkorizni sosem tudtam, jégkorizni szoktam 2 évente 1x.


Illetve arra van lehetőség, hogy hajnalban felkeljünk és kezünkben a felszereléssel felmenjünk a hegy tetejére gyalog és napfelkelte után lesíelni?

Vagy lezárják az összes pályát?

Milyen veszély érhet síelés közben, mi legyen nálam és mire kell figyelni?


2014. nov. 26. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Snowboardozni sokkal nehezebb megtanulni, síelni sokkal könnyebb.


Nem ajánlom, hogy nulla tudással snowboardot bérelj mert csak szenvedni fogsz vele, a felvonóra való felszállástól kezdve az esés utáni felállásig. Ha sportos/ügyes vagy akkor is érdemes órákad venned előtte. Amúgy ha megnézed a snowboardozókat 10/9 csak hempereg meg bénázik, nagyon kevesen tudnak igazán jól siklani, de ahhoz sok gyakorlás kell.


Másik kérdésedre válaszolva: a pályákat általában akkor nyitják ki, amikor már rendesen világos van. Sötétben nem érdemes felsétálni mert könnyen el lehet tévedni. Koromsötétben+rohadt hidegben szerintem nem valami nagy buli gyalogolni. Ezt nap közben is meg lehet csinálni, sok ember sétál fel. Vannak erre kitalált lécek is: felfelé sífutólécként, lefelé lesiklóként működik.


Milyen veszély érhet síelés közben? Főleg esés/karambol, úgyhogy ésszel síelj, figyelj a többi emberre, főleg a gyerekekre. Én mobilt és igazolványokat szoktam rakni a zsebembe, vész esetén életmentő lehet. Síkabátban észre sem veszed hogy ott van.

2014. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csicsky ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszolóval, amit még kiegészítenék az alábbi helyen található hozzászólásokkal:


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__teli-sportok__60..

2014. dec. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!