Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hol tudok jégkorcsolya pengét...

Hol tudok jégkorcsolya pengét venni?

Figyelt kérdés
Van egy görkorim,aminek levehető a kereke és arra szeretnék jégkori pengét venni,de sehol sem találok

2015. okt. 29. 18:25
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Nos, hát ahhoz hogy jégre tudj vele menni, ahhoz kell venned egy pengetartót (általában a pengével egyeöntve, de vannak olyanok amiken csavarral vagy egy kioldó mechanizmussal lehet pengét cserélni)


Ezt a pengetartót kell rögzíteni a cipőrész alján lévő furatok segítségével, lehetőleg minimum 8-10 csavarral páronként, ahhoz hogy jól tartson, ne lötyögjön



Sokféle pengetartót és pengét tudsz venni, felsorolok párat:


- Bauer TUUK tartók:

1. TUUK Custom

2. TUUK Lightspeed Pro

3. TUUK Lightspeed 2 (cserélhető pengés)

4. TUUK LS EDGE (nyomógombbal kioldható penge)


E-Blade tartók:

1. E-Blade

2. E-Blade Pro (csavarral kioldható penge)


Easton tartók:

1. EASTON RAZORBLADZ

2. EASTON CXN



Van egy speciális pengefajta is, az pedig a T-Blade: maga a penge nem fémből van hanem műanyagból, és csupán egy vékony fémabroncs van rajta, előnye hogy könnyebben "melegszik" a penge, simábban csúszik, és a mély hornyolása miatt elég éles kanyarokat lehet vele csinálni (hátránya az ára, és az hogy egy penge nem bírja sokáig.. nekem is ilyenem van:)



A felszerelést/méretezést inkább bízd profikra, ha van a közeledben kifejezetten hokifelszerelést árúsító bolt, akkor érdemes hozzájuk fordulni



Én mindenesetre óvakodnék attól hogy egy görkorit jégkorivá alakíts, KIVÉVE akkor, ha görhoki, vagy inline kori, és a csizmarésze

2015. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

*csizmarésze elég merev ahhoz, hogy korizni tudj benne



Igazából én óvakodnék az ilyen átalakítástól, mivel teljesen más behatásokra terveznek egy jégkorit mint egy görkorit, és vannak olyan dolgok amik sosem lesznek az "igaziak" egy ilyen hibriden



Ha tényleg korizni akarsz, akkor érdemesebb venned egy alsókategóriás hokikorit (Pl.: Bauer Supreme 140, Bauer Vapor X.0, Nike Bauer Vapor VII, CCM 92, CCM E52, stb.), elvinned egy profi élezőhöz, és hadd szóljon :D

2015. nov. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm,szerintem akkor veszek egy sima jégkorit :)
2015. nov. 4. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!