Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hogyan kell jégkorizni hátrafe...

Hogyan kell jégkorizni hátrafelé? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!:) Hogyan kell megfordulni a jégkorival? Tehát megyek előre és menetközben ugrok egy kicsit és közbe megfordulok, vagy ,hogy? Ha hátrafele megyek hogyan hajtsam magam tovább ,hogy ne álljak meg ? (bár biztos hatalmasat fogok esni de mind1:"D) Koszorúzást is leírnátok ,hogy hogyan érdemes?Előre menni tudok rendesen gyorsan lassan viszont így kifarolni nem tudok :"D

Ti hogyan tanultatok meg?

Köszönöm előre is a válaszokat:)



2015. aug. 13. 21:30
 1/10 anonim válasza:
Szia szerintem kezdj el a youtube-on oktatóvideokat nézni vagy van egy csomó vidi ami segíthet:D így leírni bonyolult lenne, de egyébként nagy egyszerű:Dam ifontos ha hátrafelé mész tarts forditótt V alakba a lábaidat ha így érthető:DD
2015. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ahogy az elso valaszolo irta nezz videokat vagy ha van olyan baratod aki tud es talalkozol vele keed meg hogy tanitson meg. Engem is egy baratom tanitott.
2015. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Nézni fogok majd ilyen videókat..Még egy kérdés:Gátol a csatos kori bármiben is megfordulás, koszorúzás stb..Saját korim van de csatos..A fűzőssel könnyebb vagy ,hogy van ez? És éleztetni vinni kell?
2015. aug. 13. 21:48
 4/10 anonim válasza:
Hoki vagy műkorcsolyád van?? Ha csatos akkor gondolom hoki.. na arról nem tudok mit mondani, éleztetni kell, de szerintem elég 2-3 havonta függ attól is hogy milyen rendszerességel használod
2015. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

keress egy edzőt, aki megtanít ezekre. viccen kívül ezeket az alapokat jobb jól megtanulni, mint a megállás, vagy a megfordulás, mert minden ezekre épü.


Megfordulni egyébként nem ugrással szoktunk, hanem a penge a jégen marad.

2015. aug. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hoki korim van:"D Rendben köszönöm mindenkinek!:)
2015. aug. 14. 21:08
 7/10 anonim válasza:
Én a fékezést ugy tanultam meg hogy a "sí"féket átalakítottam szépen lassan hokifékké. Nem tudom megy e neked, mikor be"csámpítasz" és ugy állsz meg. Na én ezzel a technikával mindig kicsit elforditottam magam, majd sok gyakorlás után már megtudtam csinálni egy "hoki"féket egy lábbal és utána a másikat mellérakni már gyerekjáték volt. A hátrafele menetet pedig így elég nehézkes leírni, inkább mutatnám. (már valószínűleg megyeget de másoknak hasznára válhat)
2015. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot!:)Csak az a baj ,hogy a barátaim közül egyik se tudja megmutatni mert ők se tudják:"D
2015. szept. 12. 08:02
 9/10 anonim válasza:

Szia. Jégkorongozom van tapasztalatom és ha megfogadod akkor át adom:) Az első tanácsom az lenne hogy először lökd el magad a palánktól és úgy próbálj hátra fele korizni. Aztán a második tanácsom hogy ne ugrálj a jégen szerintem ha még kezdő vagy 1. sokkal biztonságosabb ha csak simán elfordulsz egy bizonyos mozdulattal mint ha ugrassz egyet és néha még gyorsabb is és ha zűrbe kerülnél a koripályán gyorsan tudsz majd forgolódni eséseket elkerülve stb. 2. tanács mindig pillants hátra gondolom nem szeretnél valakin átmenni vagy bármi hasonló

https://www.youtube.com/watch?v=8XILrZn1Qys

ha nem tudsz angolul elég ha nézed a mellékelt videót:)

2015. okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Majd igyekszek mindent úgy csinálni ahogy írtad és ahogy a videóban láttam:D
2015. okt. 25. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!