Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Pár kérdés síeléssel kapcsolat...

Pumpidoo kérdése:

Pár kérdés síeléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Januárba megyek először egy hétre síelni a rokonokkal Ausztriába. Egy hétre milyen és mennyi ruhát érdemes vinni? Vettem 2 síaláöltözőt, 2 sízoknit, sídzsekit, sínadrágot és síszemüveget. Bukósisakot kapok. Lécet, sícipőt és botot béreltünk. Bukósisak alá kell sapka vagy inkább maszk? Pomponos sapka nyomja a fejet ha azt húzok a sisak alá? Sálból teljesen nyakra illeszkedő a jó vagy csősál is ugyan olyan? Mennyi idő alatt lehet megtanulni egész jól síelni oktató segítségével? Milyen érzés síelni? Egy nap kb mennyit szoktatok síelni? A sícipő miatt nem szokott fájni a lábatok? A próba alatt nekem nagyon kényelmetlen volt hogy nem tudtam mozgatni.

A válaszokat előre is köszönöm!



#síelés #síruha #sítanulás
2015. dec. 13. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem minden napra van aláöltözőm, igaz én nő vagyok :-)

A zokni is kevés lesz. Nem kell feltétlen vastag sízokni, ha melegebb van, elég valami vékonyabb is. Bukósisak alá semmi nem kell. Valami polár sál, hogy ne fújjon be a szél, ha hideg van, az arcod elé is tudd tekerni. Felejtsd el a nagy kötött divat sálakat, zavarni fognak.

A síszemüveg csak nagy hidegben, hóesésben kell, kinn vegyél egy jó sínapszemüveget.

Egy hét alatt annyira fogsz oktatóval megtanulni, hogy kék pályán le tudsz jönni.

A síbakancs nehéz kérdés, ha sokcsatos, majd a pályán állítgatod. De az ujjaidat, bokádat ne nyomja, és ne húzódjon a vádlid benne. Amúgy, ha nem síeltél még, nagyon kényelmetlennek tűnik.

Én szeretek síelni, általában 10-11-től zárásig (5 óra) síelünk, néha egy napot kihagyunk (kirándulás, vásárlás, stb.) Sajnos többször előfordult, hogy az időjárás miatt több napot nem tudtunk síelni, vagy egyáltalán nem. Ez lutri.

2015. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Bőven elég a 2 váltás ruha, ha először mész, majd esténként kimosod az amelyik koszos, másnapra megszárad.

Bukótól függ, én az enyém alá minimum egy sapkát húzok, de nagy hidegben maszkot is és arra még a kapucnimat is felhúzom. Egyszer síeltem -15 alatt, én megnézném azt aki csak flegmán felkapja a sisakot. Pomponos sapka nem jó, nyomna.

Csősál ideális, én egy sima normál sálat használok, abból is jobb ha nem pamutos az anyag.

A síszemüveget én minden körülmény között ajánlom, narancs lencsét használok, eddig bevált.

Én oktató nélkül mentem legelőször is, ha az itthoni domboldalon való bohóckodásokat nem számítom ahol megtanultam esni, az első alkalommal viszonylag simán lejöttem a piros pályán is, elvétve pár bukással, de semmi komoly.

A sícipő merev, tartania kell a lábat. Én már teljesen hozzászoktam, de persze a nap végére nekem is nyomja már a lábam.

Lehetőség szerint nyitástól zárásig síelek.

Milyen érzés síelni? Az én listámon a második.

2015. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az öltözködést már elmondták. A bakancs olyan dolog, hogy elsőre iszonyú kényelmetlen. A pályán mem lesz az. Nekem az az egy problémám van vele, hogy nem tudom mozgatni benne a lábam és akármilyen vastag zoknit is húzok, a nap végére ekfagynak az ujjaim. Kb 2 óra a melegben míg újra érzem. Ez nem a bakancs oka mert snowboarb bakancsban os ugyan ez van.
2015. dec. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az öltözködést már elmondták. A bakancs olyan dolog, hogy elsőre iszonyú kényelmetlen. A pályán mem lesz az. Nekem az az egy problémám van vele, hogy nem tudom mozgatni benne a lábam és akármilyen vastag zoknit is húzok, a nap végére ekfagynak az ujjaim. Kb 2 óra a melegben míg újra érzem. Ez nem a bakancs oka mert snowboarb bakancsban is ugyan ez van. Mi nyitástól, első felvonótól utolsóig megyünk. Eléggé őrültek, mert egyszer sem állunk meg. A felvonóban eszünk stb. Egy kezdő hamarabb elfárad. Gondolom beültök majd egy hüttébe. Ott majd érdemes levenni a bakancsot, kicsit megmozgatni a lábat. Èrdemes váltókesztyűt vinni. Ha esetleg kevés a ruha akkor ki lehet mosni. Èrdemes valami kevés mosóport vinni.
2015. dec. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!