Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Síeléssel kapcsolatos infókat...

Síeléssel kapcsolatos infókat szeretnék kérni?!

Figyelt kérdés

A kérdésem a következők lennének, mint "kezdő":

1.Van egy sílécem, régebbi, hagyományos fajta 170 cm körüli magas, jó-e az nekem? (184cm 100-110 kg)

2.Attól félek, hogy nem tudok megállni, sível hogy tudok megállni? Neten már kerestem, de nem találtam rá sehol. 3.Mi a technikája, mit kell tennem a sín, hogy megálljak?

Jobbra-ballra tényleg úgy tudok menni, hogy arra dőlök amerre menni akarok? (régi fajta sível)

4.Miért kell "kacskaringózva" menni a pályán? - Azért hogy ne gyorsuljunk be?

5.Mennyi idő alatt tudok megtanulni síelni? Mondjuk annyira, hogy egy kék pályán letudjak menni?

6. Hogy tudok a sebességemen csökkenteni? Ha úgy érzem, hogy nekem már ez a tempó gyors, akkor hogyan tudok lassítani?


A válaszokat előre is köszönöm szépen!

Azt még szeretném elmondani, hogy lesz segítőm, aki megtanít síelni, de nem szeretnék sík hülyén oda állni, illetve először agyba szeretném átgondolni, hogy mit, hogyan is kell csinálnom.

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

20/F


2011. dec. 13. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1.Igen,jó lesz.

2.Keresztbefordulsz.

3.Hátrahejezed a súlypontodat,a lejtőre 90-fokos szögbe fordulsz.A szúlyod lehető legnagyobb részét a külső léc belső élére helyezed,és akk a technikádtól függően a lehető leggyorsabban meg fogsz tudni állni.

4.A "kacskaringózást" carving-nak hívják.És pont azért mennek így,h gyorsabban menjenek.Carving közben élről élre kell csúszni,amivel csökken az érintkező felüle,tehát a súrlódás,szóval nő a sebesség.De a te léceddel nem tudod megcsinálni,ahoz carving léc kell.

5.Emberfüggő.Valszeg egyből a kék pályán fogtok kezdeni,de akkor még hóekében faltól-falig.

A hóeke az a síelési póz,amikor terpeszben állsz úgy,h a 2 léc eleje ősszeér,így lassabban mész.

A párhuzamléc meg a normális.

6.Kb úgy ahogy fékezel,csak nem fordulsz be 90 fokba,hanem csak ojan 30-45 fokba,meg nem élezel,hanem a léc talpán csúszol keresztbe.



Sok sikert.

2011. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ez nekem is hasznos volt,koszonom!
2011. dec. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!