Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » (Volt) Műkorcsolyázók, jégtánc...

(Volt) Műkorcsolyázók, jégtáncosok, szinkronkorcsolyázók! Lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Mennyi időnként kell korcsolyát cserélni? Melyik a legjobb márka szerintetek? Láttam színes műkorcsolyákat is, azokat lehet versenyen használni? Vagy csak fehéret viselhetnek a lányok? Aki nem kiskorában kezdi, tényleg nem tud duplánál jobbat ugrani? Le tudnátok írni az ugrásokat nehézségi sorrendben? Heti hány edzés van? (balett, erősítés, futás, jeges edzés) Mennyibe kerül kb. egy kűrruha? Megéri új korcsolyát venni, vagy a használtak is ugyanolyan jók?

2016. ápr. 28. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezekre nehéz konkrét választ adni..

Kori: egyedi ki milyen gyakran cseréli, de kb. 2-3 év élsportolóknál, 5-6 hobbi szinten.

Legjobb márkák: Edea, Risport, Gum, Jackson, Wifa, Graf. Jelenleg az Edea nagyon népszerű.

Abban korcsolyázol amiben szeretnél. Nem feltétlenül szeretik a bírók a nagyon feltűnő dolgokat, de ha neked az tetszik..

Ha kiskorodban kezded sem biztos, hogy eljutsz a duplákig. 100 gyerekből kb. 20 marad a sportágnál akik duplákat ugranak, triplákig jó ha 2-3 eljut.

Ugrások nehézségi sorrendje: Toe-loop, Salchow, Rittberger, Flip, Lutz, Axel. Persze kérdés kinek mi a könnyebb nehezebb..

Edzés kérdés mennyit tud biztosítani a klub. Legalább napi egy jég, heti egy balett, 2-3 száraz a minimum, de van akinek még ennyit sem tud biztosítani a klubja. Jéghiány mindenhol gond..

Kűrruha.. határ a csillagos ég, az igazán szépek akár 100 000 Ft felett is lehetnek.

Soha nem volt használt korim, szóval itt nem tudok segíteni. Ha használtat veszel, fontos, hogy az él ne legyen nagyon elkopott, lehessen éleztetni.

2016. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Felpontoztalak. :)
2016. ápr. 28. 21:56
 3/3 anonim válasza:
Én egyenlőre 3 éve korcsolyázom és már az 5. korcsolyámat használom. Egyéntől függ, hogy ki mennyi ideig tud használni egyet, mert függ az edzés mennyiségétől, az ugrások nehézségétől, a korcsolyázó súlyától, és a kori bokájának keménységétől is. Ismerek olyan több olyan lányt is, aki 14-15 éves korában kezdte kb. 2-3 éve és már tudnak duplát ugrani. Én sem kezdtem kicsiként (11 éves voltam), de az összes dupla ugrást meg tudom csinálni. Ha valaki korcsolyázó alkat akkor későbbi kezdéssel is érhet el jó eredményeket, illetve vannak rekreációs versenyek is.
2016. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!