Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » A snowboard-ozás vagy a...

A snowboard-ozás vagy a síelés az egyszerűbb?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni síelni, vagy snowboard-ozni, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam! Előre is köszönöm a segítséget! :)

#hó #snowboard #sí #téli_sport
2017. febr. 5. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

azt mondják, ha már tudsz síelni, nehéz átváltani deszkára (én csak deszkázni tudok, de valszeg fordítva is így van).

ha meg mind a kettőt nulláról kezded, akkor teljesen egyénfüggő. nekem ugymond ösztönösen jött a deszkázás, nem okozott gondot, hogy össze van kötve a két lábam, viszont anyám megőrül, ha nem tudja a két lábát külön mozgatni. szóval ki kell próbálni.

amit a deszkázásról mondhatok: az elején sokat esel és bénázól (mint minden más sportban, ha kezdő vagy), de ha elszánt vagy, 2-3 nap alatt meg tudsz tanulni, utána meg gyakorloni-gyakorolni-gyakorolni.

(ez teljesen egyéni vélemény, de én a helyedben már csak azért tanulnék meg inkább deszkázni, mert látványosabb, mint a sí - már csak azért is, mert kevesebben vannak a deszkások - másrészt többet trükköszhetsz is)

2017. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én azt olvastam síelni hosszabb ideig tart alapszinten megtanulni, de utána könnyű a fejlődés, snowboardnál pedig pont fordítva, sőt sokan meg is ragadnak egy szinten aminél képtelenek jobbak lenni. Én síelni tudok, kb 3 évesen volt először síléc a lábamon így nem okozott gondot megtanulni :) Most szeretnék átváltani snowboardra mert kel valami újdonság. Egyik után a másikat elkezdeni mindkét esetben nehéz, hisz a kettő nagyon különbözik egymástól. Én azt javasolnám először valamennyire tanulj meg síelni és utána jöhet a snowboard, hisz az hosszútávon nehezebb. De neked kell eldöntened melyiket érzed magadhoz közelebb
2017. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindkettőtöknek, majd kipróbálom mind a kettőt, de így kipróbálás nélkül a snowboard kicsit szimpibb☺
2017. febr. 7. 14:09
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, ezt elfelejtettem leírni, de nagyon türelmetlen vagyok, és ha 1 hét után sem érek el sok sikert, akkor hajlamos vagyok abba hagyni az egészet. Ezért is szimpatikusabb egy kicsit a snowboard...
2017. febr. 7. 14:11
 5/6 anonim válasza:
100%
Ha turelmetlen vagy szerintem a sieles jobb mert a snowboardnal az elejen csak kelsz-fekszel kb....legalabbis nekem ez volt es e is fek akartam adni 3nap utan...azota csak boardozok
2017. febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én a síelést ajánlom kezdésnek. 5 év síelés után megpróbálkoztam a boardal, de több szempont miatt sem tetszett.

1. a sík libalegelőkön nagyon macerás végigcaplatni, ha elfogy a lendülteted - Ez síben a botok miatt nem jelent gondot.

2. nehezebb stabilan megállni a deszkán mer ha nem az élén van könnyen eltaknyolhatsz - ez a felhúzós lifteken jelenthet nagyobb problémát.

3. nem látod mi van előtted. a tanulási fázisban van, hogy teljesen háttal kell menni a lejtőnek. persze lehet nyakat tekergetni de hosszú távon fárasztó.( De nyilván nem ez lesz a kizáró ok :) )


szóval a síelés szerintem több okból is könnyebb/élvezhetőbb. Hogy mennyi idő megtanulni arra nem emlékszem de egy jó oktató segítségével gyorsan fel lehet fejlődni.

remélem tudtam segíteni :)

2017. márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!