Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Kedves síelő társaim! Létezik...

Kedves síelő társaim! Létezik olyan megoldás, amivel ki lehetne játszani a legújabb felvonók beléptető kapujának fénykép felismerő funkcióját? ;)

Figyelt kérdés
Nassfeldre mennénk a családdal 5 napra, vinnénk a pár hónapos pici gyerekünket is, akire többnyire a nagymama vigyázna. Édesanyám is szeret síelni, és én eredetileg úgy gondoltam, hogy majd felváltva vigyáznánk a picire, így kettőnknek elég lenne egy bérletet venni. Csakhogy most olvasom Nassfeld honlapjának az apróbetűs részén, hogy a legalsó sífelvonó beléptető kapujánál készül az emberről egy úgynevezett referencia fotó, amit a chipkártya eltárol, és onnantól kezdve minden egyes kapuátlépésnél a referencia fotó alapján csekkolják a felvonósok, hogy valóban a jogos tulajdonos használja-e a síbérletet. Na mármost, a csóró, csakazértismegszegemszabályt sátáni énem rögtön azon kezdett el matekozni, hogy mi van akkor, ha símaszkban meg síszemüvegben készül rólam a referenciafotó, amikor meg odaadnám Édesanyámnak a bérletet, akkor esetleg ruhát is cserélnénk (egy méret vagyunk). Ilyen esetben is ki tudják szűrni, hogy nem a jogos tulajdonos használja a bérletet? Egyáltalán hogy működik ez az egész rendszer? Édesanyám csak napi egy órát csúszkálgatna, azért nem lenne érdemes 40 eurós napijegyet venni...

2017. márc. 1. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom az arcodról készül a kép, nem egy sisakról.


Amúgy ez ritka nagy alattomosság, hogy lefényképeztetnek, különben nem használhatod.


Mi van ha nem akarom, hogy képet tároljanak rólam?


Agyrém ez a világ.


Esetleg csináljatok A4-es méretben egy fotót magatokról még itthon.


Kipróbálod hogy megeszi-e a kamera. A windows 10-et is anno meg lehetett etetni az arcfelismerő beléptetéssel.

2017. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, itt az a kérdés, hogy hogy készül a fotó. Ismerősök mesélték, hogy Chopokon is hasonló rendszer működik, ott állítólag automatikusan készül rólad kép a beléptető kapunál, ezért gondoltam arra, hogy vajon azt ellenőrzi-e valaki, hogy én símaszkban, szemüvegben megyek át a kapun?
2017. márc. 1. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Létezik kifejezetten átruházható síbérlet is,ezt min 4 naptól lehet venni...kicsit drágább nem tudom mennyivel sosem vettem ilyet,de tudom ,hogy itt Schladmingba van ilyen.

Nassfeld az egyik ,ha nem a legjobb ausztriai síterep..szerintem ott is lennie kell ilyen bérletnek.

2017. márc. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Néztem Nassfeld honlapját, de ott nem láttam ilyen átruházható bérletet (más pályarendszernél én is olvastam róla, hogy létezik ilyen bérlet).
2017. márc. 10. 16:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem érdemes trükközni, most elég komolyan figyelik mindenhol a visszaéléseket. Ha elkapnak ugrik a bérlet....
2017. márc. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sztem meg egy s.fej vagy. Ne menj síelni, ha nem akarsz fizetni érte. Menj kocogni, az ingyen van. Gyökér.
2018. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!