Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » A jégkorongot késő elkezdeni...

A jégkorongot késő elkezdeni 15 évesen?

Figyelt kérdés
Most lettem kollégista, megtetszett a sport, de nem tudom hogyan kéne hozzàlàtni, elkezdeni. Egyesületete tudok, csak az alapok érdekelnének inkàbb. Pl: Hogy zajlik a kezdés, mire számíthatok először, illetve hogy tényleg nagyon drága sport-e.

2017. szept. 14. 21:42
 1/5 anonim válasza:
Attól függ, melyik városban laksz. 6 éve jégkorongozok, tudok segíteni írj privátban.
2017. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15 évesen akár az AHL-t is elérheted (Amatőr Hoki Liga)
2017. szept. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hát ilyenkor el lehet kezdeni. A gerilla hoki csak amatőr hokival foglalkozik. Azért ahhoz külön edzések és rengeteg belefektetett idő kell hogy a saját korosztályodhoz felérj(hisz lassan 10 éve ezt csinálják). Amiket nem árt tudni:

1. Az elején elég nehéz hiszen nagyon más bottal és a felszereléssel korcsolyázni mint csak egy melegítőbe.

2. Rengeteg edző nagyon bunkó. Ez nem mindenhol van de sok helyen. Anno 1 hónapja hokiztam és nem tudtam a feladatot, az edző úgy ordibált velem hogy idegében kettétörte az ütőjét.

3. Ha nincs fegyelmed

2017. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Folytatom bocsi

Szóval

...

3. Ha nincs fegyelmed akkor felejtsd el. Mi néha amikor vártunk a sorunkra és beszélgettünk és a 2 egyesületből egyik edzőnél sem volt kérdés hogy "megajándékozzon"-e egy koronggal.

4. Sok egyesületben tudnak adni felszerelést, de persze az a legjobb ha sajátod van. Egy kezdő felszerelést már megtudsz venni 100-150 ezerért összesen(egy komolyabb korival már jóval drágább) vagy tudsz venni használtat is felszerelésből.

5. Az edzés az elején pár bemelegítő kör. Aztán koris feladatok, korongvezetéssel kapcsolatos feladatatok, a végén lövéstechnikai feladatok, és néha a végén játék.

Remélem tudtam segíteni.

2017. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Rajtad múlik mennyire vagy elhivatott a sportágban. Ebel-es játékos már nem leszel, de OB 3-AHL-be még beférhetsz. 2 éve kezdtem, most Fehérváron a női csapat egyik kapusa vagyok.


Igen, kell a fegyelem, ez egy csapatsport. Nálunk vonalkori volt a büntetés. És jogos is volt.

Aki fél, vagy nem tud csapatban gondolkodni és nyivákol az edzések, edzők miatt az inkább sakkozzon.

Először korizni fognak megtanítani, majd később kapsz ütőt a kezedbe, megnézik milyen fogás a jó neked. Utána koritechnikai, lövéstechnikai és taktikai edzések váltják egymást.

Bár ez csak az amit én láttam, nekem a kapusedzések kicsit mások voltak.

Az hogy drága-e, mihez képest? Bizony nem olcsó, de vannak azért drágább sportágak is, de ha mezőnybe mész, akkor a kezdő felszerelésedet egész jutányos áron össze tudod szedni, ha nem mindenből bolti szűzcuccot vásárolsz. Természetesen már a koriedzésekre is beszerezheted a cuccodat, legalább szokod.

Az edzések árait pedig a kiszemelt klubtól kérdezd meg, sok esetben ha bérleet veszel, némi kedvezményt is kapsz.


Arra készülj fel, hogy ez nem az a sportág, ahol a gyors sikerek hamar jönnek. Kemény munka lesz, de egyedül nem leszel vele.:)


Nem írtad, tudsz-e már valamennyire korizni? Én egyáltalán nem tudtam és nagyon sokat jártam közkorikra, egy nap akár 2-3 alkalommal is. Edzéseken hallottakat is jó alkalom gyakorolni itt.


Sok sikert kívánok, és üdv a hokibolondok klubjában!

2017. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!