Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Snowbordozásra lehetőség?

Snowbordozásra lehetőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Soha életemben nem snowboardoztam, viszont szeretném kipróbálni, tudtok valamilyen lehetőséget rá? Magyaroszágon hol lehet, hol érdemes? 47-es lábam van bakancsot honnan tudnék szerezni?


Nem szeretnék sok pénzt kidobni egy egyszerű kipróbálásra, mivel a vértesbennem nagyon lehet :)



Van olyan helység ahol lehetne bérelni mindent, és pálya is adott? :)


Köszi szépen! Hali!


15/f



2018. febr. 17. 23:15
 1/8 Csicsky ***** válasza:

Pl. az eplényi síaréna (Intersport Síaréna Eplény) számodra szerrintem megfelelő lenne, mert itt vannak a kezdők számára gyakorlópályák is és lehet hódeszkát is kölcsönözni és még este is lehet síelni :


[link]


[link]


[link] sipalyak-es-felvonok


[link] szolgaltatasok/esti-sieles


[link] arak/felvono-jegyarak


[link] nyitvatartas


[link]


[link] szolgaltatasok/kolcsonzes


Webkamerák:


[link]


Megközelítés (GPS): 47.21377° É 17.92976° K

2018. febr. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Csicsky ***** válasza:
Ha már hódeszkázni készülsz, akkor szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy a hódeszkával kapcsolatban van egy kis probléma. Ugyanis itt mindkét lábad egy deszkához van hozzácsatolva és ha fékezni akarsz, akkor csak úgy tudsz, ha ismered ennek a technikáját. A technika abból áll, hogy meg kell tanulnod kifordulni, a deszkával keresztbe kell állnod. Ha érdekelnek az ezzel kapcsolatos részletek, meg egyáltalán a hódeszkázás alapjai, adj egy email címet és privátban küldök egy összeállítás (itt linkeket is találsz oktatóvideókra, amelyek alapján már nem lesz gond megtanulnod hódeszkázni oktató nélkül is).
2018. febr. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia, én longboardozni szoktam, és aszfalton szoktamhasonlóan slideolni, nem tudom mennyire előny. :) Rendben küldtem privibe!
2018. febr. 18. 13:46
 4/8 Csicsky ***** válasza:
Ha már űztél valamilyen deszka sportot, az mindenképp előny, meg az is, ha már síeltél. Elküldtem emailban az összeállítást.
2018. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Láttam! Köszi! :)
2018. febr. 18. 23:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbálni ki lehet, de első alkalmat nagyon élvezni nem fogod...


Ahoz kell 4-5 alkalom, (egy jó boardozóval karöltve mégjobb) amire elkezded élvezni.

Szóval ha van kedved persze próbáld ki, de nehogy elvegye az első alkalom a kedved az egésztől. Nagyon jó sport egyébként, én imádom. 3 év aktív síelés után próbáltam ki. Ha 47 es a lábad akkor széles board fog kelleni erre figyelj oda ha esetleg később vásárolnál. Ha lelóg nagyon a sarkad, lábújjad csúnyákat eshetsz...

Sok sikert és kitartást kívánok ehez a gyönyörű sporthoz!

2018. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Csicsky ***** válasza:

Ma voltunk síelni, hódeszkázni az eplényi síarénában. A jegypénztártól a négyüléses Audi Sport felvonóval mész fel (hódeszka kézben), majd az A7-es pályán jössz le, mert a kezdő hódeszkásoknak ez a pálya felel meg. Ez kék jelzésű, jó széles pálya, az Intersport kétüléses felvonó látja el. Itt van lehetőség a kezdők számára a hódeszkát kézben vinni a felvonóhoz. Ilyenkor be kell ülni középre és a deszkát a térdeden keresztbe fektetni (vigyázni kell, hogy ne szálljon be valaki a másik ülésbe, mert akkor problémás lehet a deszkával való kiszállás). Odafönt a kiszállás előtt a jobb oldalra kell húzódni (a deszkát a bal kezeddel fogod), majd miután gyorsan kiszálltál, kicsit előre szaladsz, aztán jobbra a palánkhoz simulsz, hogy el tudjon menni melletted az ülőke, majd jobb kézzel a palánk után következő kerítésbe esetleg megkapaszkodva mész tovább (itt elég meredek az az 1-2 méteres szakasz, lehet, hogy szükség lesz a kapaszkodásra). Aztán vigyázz, mert ha lejár a jegyed, akkor innen, a felvonó elejénél nem tudsz lemenni a parkolóba és fel kell gyalogolnod egy darabon, vagy a felvonókezelők megengednek egy ráadást.


Máskülönben ma (szerdán), annak ellenére, hogy kiváló időjárás volt és a hóviszonyok is kitűnőek voltak, a kétüléses felvonó csak olyan 25 %-ra volt kihasználva (állítólag a hétvégén - szombaton, vagy vasárnap, vagy ünnepnapokon olyannyira foglaltak, hogy alig síelsz valamit a sorbanállás miatt).

2018. febr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Csicsky ***** válasza:

Körülnéztem, hogy hol lehetne még síelni. A mátraszentistváni sípálya (Mátraszentistván Sípark) is jónak néz ki, ennek a csúcsa 800 méter magasan van (az eplényi 506 m magas volt). Ez a plusz 300 méter sokat jelent, itt tovább lehet síelni, mint Eplényben, mert jóval később olvad a hó. Itt is van egy ülőkés felvonó (ami egy kezdő hódeszkásnak mindenképp jól jön), kék pályák és az árak is valamivel jobbak, mint Eplényben:


[link]


Az ülőkés felvonó 4 személyes:


[link]


Sípályák:


[link]


A 2-es fekete pálya mellett megy föl az ülőkés felvonó és aztán a 4-es és az 5b kék pályákon lehet lejönni hozzá (1050 m). Ezen az átlagos lejtés 12,5 %, ami kb olyan, mint Eplényben az A7-es kék pályán.


Éjszakai síelésre is van lehetőség, este 21:00-ig.


Webkamera:


[link]


Megközelítés (GPS): 47.925055° É 19.86879° K


Itt még jelenleg is lehet síelni, hódeszkázni.

2018. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!