Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Síelésről át akarok térni a...

Síelésről át akarok térni a snowboardozásra. Szerintetek ezektől nem kell, hogy féljek?

Figyelt kérdés

Már 5 éve síelek és egészen jól is tudok (szerintem) ,de át akarok váltani snowboardra.Viszont attól félek ,hogy problémát fog okozni az ,hogy a lábamra van rögzítve a snowboard. Itt arra gondolok hogyha elesek akkor nem csatol le és esetleg valami nagyobb bajom is lehet attól.Problémát fog okozni ,hogy nem csatol le nagy sebességnél(60km/h) ha elesek?


Oktató nélkül meg tudok tanulni snowboardozni?


És még annyi ,hogy a snowboard-al ugyanúgy el lehet érni nagy sebességet mint a síléccel?


A válaszokat előre is köszönöm!



#sport #snowboard #síelés #snowboardozni tanulás.
2018. dec. 4. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
20%
Igazad van, az sokkal menőbb! Végre tapadni fognak rád a csajok!
2018. dec. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

60km/h-t kb akkor fogod elérni mikor már kb jól megy a boardozás....profikkal is megesik hogy esnek és ők jóval gyorsabbak mint 60km/h....

Egyébként természetesen lehet baj... Ugyanúgy mint ahogy a síelésnél is hehet baj, hiába old le a síléced ha mondjuk megtekeredik a lábad... Érted...

Nem veszélyesebb ez sem mint a síelés.

Snowboard egyébként picit lassabb, főleg a laposabb átcsúszós részeken. Biztos láttad már mikor szerencsétlenkednek, ugrálnak mert nem csúszik a board, mellettük meg a síelők simán elhúznak. :) ez ilyen de én is a síelés után kezdtem el snowboardozni és imádom, jobban mint a síelést.

Egyedül kezdtem el megtanulni, barátoktól, kaptam tippeket, illetve egy oktató mondott 2 jó dolgot ami sokat segített.

Egyébként kezdésnél majd megtapasztalod hogy kicsit fájdalmasabbakat lehet esni mint a sível. A snowboard az odavág a földhöz mikor leakad :) de ne félj túl lehet élni. Sisakod legyen.

Ha megteheted, és van pénzed én javaslom az oktatót! Sokkal gyorsabban el tudsz jutni egy haladó szintre, mintha csak magadtól tanulnád.

Én oktatás nélkül, viszont rengeteg gyakorlással értem el azt ahol most tartok. Youtube-on rengeteg jó videó van de főleg angol nyelvű, ezekből én sokat tanultam például. Rengeteget megnéztem és néha csak egy kis részlet az amit mondanak, de olyan szinten nagy segítség egy-egy ilyen kis morzsa hogy nagyon. Kérdezz akár privátban is ha érdekel valami konkrétum segítek elindulni!

2018. dec. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!