Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hogyan tanuljak meg síelni?...

Hogyan tanuljak meg síelni? Bőv lent

Figyelt kérdés
Részt vettem 2 órás síoktatásonm életemben először volt léc a lábamon, a bólyák kerülgetése nehezen ment, de mikor egyedül lecsúszhattunk, élveztem és ment is a kanyarodás. Az oktató szerint most a bébi pályán kezdjem, de honnan fogom tudni, hogy mikor mehetek komolyann pályákra? Ezután mi a tanulásban a következő lépés? Ti hogyan tanultatok meg síelni?

2019. jan. 30. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz még oktatás, akkor szerintem haladj aszerint, amit mondanak.
2019. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bébi pályákat kihagytam, rögtön meredek piros - kék pályákon tanultam. Nem volt jó ötlet így utólag. Hatalmasakat estem :D

Barátoktól tanultam, meg ellestem dolgokat. Ami szintén nem túl jó. Tanárral sokkal profibban tanulhatsz.

Amit én tanácsolnék ha van rá pénz és lehetőség akkor vegyél igénybe továbbra is egy oktatót. Ő majd segít. Ha ez nem lehetséges, akkor egyedül gyakorolgass tovább, youtube, és az internet a barátod alapon találsz segítséget, bár főként angol és német nyelven.

Érezni fogod azt mikor a bébi pálya már kevés lesz. Ez gyorsan eljön 2-3 nap után. Aztán mehetsz tovább szép lassan

2019. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Oktatóval.

Én életemben kétszer egy hétig síeltem, a kéken még mindig betojva (nem mindenhol volt ugyanolyan, van, ahol jóval meredekebb ).

Mi gyakoroltuk a fékezést és a fordulást.

2019. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha még érdekel, én először oktató nélkül tanultam egy osztálytársam faterjától. Utána volt egy két óra oktatoval, szerencsétlen alig gyøzte kojavítani a hibákat amiket az apja a gyereknek tanitott nekünk. Után pár napra, véletlen egyik haverommal rátévedtünk egy szaggatott piros pályára, hát kb ott tanultam meg az alapokat legjobban. Akkorákat estem mint a fene, de miután leértünk, a pálya már sima ügu volt. Persze ez jó pár éve volt. Azóta még jobb lett. Ez egy hosszabb folyamat, de egy pár nap alatt simán megtanulhatsz úgu csúszni, hogy bármelyik piroson le jössz. Nekem sikerült, neked is fog.
2019. febr. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Update: azóta magamtól próbálkoztam, illetve videókat néztem, a teljes párhuzamos síelés még nem megy, de már biztonságosan meg tudok állni, ki tudom kerülni az embereket és kezdek ráérezni a testsúly áthelyezős dolgokra is, pedig mindössze 9-10 órát síeltem megszakításokkal.
2019. febr. 23. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!