Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ha nem vagyok egyesületben...

Ha nem vagyok egyesületben sose lehetek sportoló?

Figyelt kérdés

Azt mondják ha valaki nem kiskora óta űz egy sportágat akkor már nem lehet profi játékos.

A teniszezők is már 6-8 éves korukban kezdik. Belépnek egy egyesületbe és neveznek versenyekre stb.

De ha valaki mondjuk 16 éves korában jön rá, hogy őt ez érdekli és szeretné is csinálni akkor eltud indulni valahogyan? Nagyon nem vesznek fel új embereket akik mögött nincsennek érdemek és most kezdené komolyabban a sportot.

De mivan akkor ha valaki mondjuk nagyon bele szeret egy sportágba és elkezdi űzni. Kiderül, hogy tehetséges és jobban játszik mint azok akik már gyerek koruk óta ezt csinálják. Mit tehet ilyenkor?


Most a valódi kérdés az lenne, hogy szeretnék űzni egy bizonyos sportágat amit már suliban is imádtam és jó voltam benne.

Most, hogy már kijártam a gimit és dolgozó ember lettem nem találok sehol olyan lehetőséget, hogy játszak. Nem hogy még verseny szinten.

Egyedüli esély amit láttok, hogy én keresek egy csapatot és bérelünk ki egy termet. ( Ez se túl esélyes sajnos)


Van aki átérzi és tudna is valami ötletet mondani?


22/F



2020. nov. 29. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen sport?
2020. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Röplabda a kiszemelt :D
2020. nov. 29. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:
sztem oda simán beférhetsz...
2020. nov. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez azért nem így működik.. Élsportoló nem lesz belőled hipp hopp. Gyerekként azért is egyszerűbb, mert ott ki van épitve az út. Elkezded ha ügyes vagy folytatod, elkezdesz versenyezni, egyre magasabb szinten csinálod. 22 évesen elkezdve ez azért nem így megy. Megtetszik, lemesz, felvesznek egy hobbi csapatba, de onnan nincs az az út, mint a gyerekeknél. Eleve egy hobbi csapat nem biztosít olyan szintű edzésidőd, edzőket, mint a gyerekeknél. Plusz árban is jóval több. Tegyük fel a te esetedet. 16 évesen valaki elmegy teniszezni. Saját korcsoportban lévő, gyerekként kezdők jóval jobbak, oda nem mehetsz. Marad a hobbi, vagy fizetsz vagyonokat magánedzőre. Nem mondom, hogy lehetelen, de kell hozzá rengeteg pénz, lehetőség, szerencse. Egyébként meg bármilyen szinten lehet versenyezni, hobbi szinten is van pl. országos bajnokság bizonyos sportágakban. Nemzetközi versenyekre is lehet járni. Viszont egyesület akkor is kell. Vagy legalább tagsági a szövetségnél. Én hobbi szinten versenyzek, 18 évesen kezdtem el sportolni. Igazolt vagyok egyesületben.
2020. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm. :D

Tenisz versenyeket láttam amire jelentkezhet bárki.

Viszont csapat játékokhoz sajnos még nem láttam ilyesmit.

Elkezdek a közeljövőben toborozni és talán a későbbiekben saját egyesületet létrehozni.

2020. dec. 1. 22:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Az teljesen működhet. Egyébként ajánlom az egyéni sportokat is, csapatnál gyakran gond, hogy mások a célok. Én voltam csapatban, fele tök komolyan vette, másik fele csak dumálni járt le és állandóan jöttek újak, így minden héten mintha előrről kezdtünk volna mindent.
2020. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!