Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14-15 évesen milyen sportot...

14-15 évesen milyen sportot lehet elkezdeni?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és jövőre nagyon szeretnék valamilyen egyesületben sportolni, szívesen versenyeznék is. Tudom, elég "öreg" vagyok az ilyet elkezdeni, de kezdem érezni, hogy kell találnom valamilyen sportot, ami izmosít, fitten tart. Kb. 156 cm vagyok és olyan 45-46 kg, de mostanában egyre könnyebben felszaladnak rám a kilók, biztos ez a tinikor miatt, én pedig nagyon szeretnék mindig fitt, karcsú és izmos lenni. Persze nem esek túlzásokba sem. Ti milyen sportot ajánlanátok, amit nem késő most elkezdeni, erősít és nem hagyja, hogy elhízzak?

2017. nov. 4. 13:29
 1/8 anonim válasza:
lovaglás, foci, kosárlabda, röpi, tenisz, úszás
2017. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aerobic , kickbox , járhatsz kondiba is . Tőled függ .
2017. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
konditerem, karate, futás, lovaglás, tánc
2017. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
testépítés, crossfit.
2017. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
14%
pl. trollkodás. Mostanában elég népszerű.
2017. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kosárlabda, foci/futsal, konditerem, görkori, bicikli, úszás, box.


Fontos a helyes étrend, a megfelelő mennyiségű pihenés (7-9óra!!!)!!!


Ha változást szeretnél akkor hetente minimum 2x edzés, nem muszáj egyesületbe, mehet magadtól is ha tudod mit szeretnél. Pl úszni nem kell egyesületbe, biciklizni se nagyon.


Futást nem véletlenül nem mondtam, attól nem erősödsz max fogysz. Görkori a lányoknak az alakját formázza szépen.


És ha eltervezed, csináld is. És nem kell várni a jövőévre, mert abból sose lesz semmi. Ha akarsz valamit, és tényleg akarod, akkor kezdd el most. Ha a szülők nem engedik még az egyesületet attól még magadtól edzhetsz. Ha más nem otthon. Ami még fontos hogy azért hogyha mondjuk pl. a hasadon van +, és te elkezdesz felüléseket csinálni, nem biztos hogy tobbet érsz vele mintha pl. guggolnál. Mert helyi zsírégetés nincs!


Ezeket nem árt tudni, ha van valami kérdésed írj nyugodtan privátba.

2017. nov. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat :)
2017. nov. 6. 16:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmit nem késő elkezdeni, ha nem akarsz élsportoló lenni. Ebben a korban meg még főleg mindent el lehet kezdeni.

Szerintem csak egy fontos szabály van: Olyan sportot válassz, amit élvezel, mert akkor többet fogod csinálni.

Milyen habitusú vagy, mi okoz nagyobb örömet? Egy gyors, pörgős, ugrálós tánc? Vagy valamilyen lassú, meditatív mozgás?


Úszás - nagyon lehet tőle izmosodni, csak jól kell megtanulni a technikát. Különben csak vánszorgás lesz a vízben és nem okoz élvezetet. Ha van a környékeden ilyen lehetőség, olyan edzőhöz érdemes menni, aki max. 5-6 emberrel foglalkozik egyszerre, mert akkor tud egy-egy emberre annyira figyelni, hogy kijavítsa a hibákat.


Tánc - az egyik legjobb dolog (annak, akinek bejön) és nagyon sokféle van belőle.


Jóga, pilates - a lassabb mozgások kedvelőinek. Sokan azt hiszik, hogy ez a lusta emberek tornája, de haladó szinten nagyon is tud erősíteni, meg hajlékonyságot is ad.


Bicikli - ha csak a napi közlekedéshez használod, már akkor sokat tettél a plusz kilók ellen.


Akrobatika - nekem mint 105 kilós mackónak legfőbb vágyam, hogy legalább egy cigánykereket tudjak csinálni, ezért ha 14 éves lennék és 45 kilós és lány, biztosan valami ilyesmit keresnék.


Evezés - nem tudom, hol laksz, ha van ilyen lehetőség a közeledben, akkor mindenképpen próbáld ki. Erősít, pihentet.


És akkor még ott vannak a tucatnyi csapatsportok, amelyekhez nem értek, azokról majd valaki más írjon!


Két tanács (teljesen laikustól):

- Óvakodj azoktól az egyesületektől, amelyek versenyzőt akarnak belőled képezni. Mert nekik akkor nem az a fontos, hogy te minél jobban érezd magad, hanem az, hogy nekik hozz eredményeket.

- Ne félj túlságosan a kilóktól. Az izom sokkal nehezebb, mint a zsír. Ha elkezdesz izmosodni, akkor ne ijedj meg attól, ha a mérleg elkezd többet mutatni. Attól még ugyanolyan vékony vagy, csak izmosabb.

(És amúgy is az sem baj, ha valaki nem vékony, úgy is lehet nagyon csinosnak lenni. Hülyeség az, hogy mindenkinek vékonynak kell lenni.)

2017. nov. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!