Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Alonso minek tér vissza jövőre?

Alonso minek tér vissza jövőre?

Figyelt kérdés
Komolyan nem értem, ez az ember annyira hiú, beképzelt, hogy azt hiszi 40 évesen (ami az F1-ben már kb. matuzsálem szint) a 20 évesek között, mint Verstappen vagy Leclerc, vagy úgy hogy Hamilton is versenyez még, neki egy Renault-val majd két éven belül terem babér? Vagy minek kell neki megint a helyet foglalnia egy fiatal elől? Láttuk a McLarennel is mekkora sikere volt pár éve. Másból se állt ki csak nyomta a rage-et a csapatrádión. Nem tud beletörődni hogy felette eljárt az idő?

2020. dec. 16. 17:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ő inkább Schumacher féle visszatérést akar. Hogy az új érára készüljenek már csapat szinten és abban segítene.


Vagyis ez lenne logikus.

2020. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mert megteheti?
2020. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem te vagy nem néztél eléggé utána a dolgoknak, vagy épp (valószínűsítem) nem vagy teljes mértékben tájékozódott, esetleg ami még nyilvánvaló, hogy őt csak egy embernek láttad a pályán, aki csak úgy megy a legrosszabbak egyikével a McLarennel és hát ja....semmi érdekes nem történik vele, egy öreg pilóta rossz helyen rossz időben, azonban ez koránt sem volt akkor így, persze tudom, még mielőtt meg lennék kövezve, ha nem követ valaki valakit, akkor nem tudhatja mi is történik, nem is látja azt feltétlen, amit más igen, de ezzel nincs is semmi baj. Engedd meg, hogy pár dolgot tisztába tegyek!

Alonso egy fanatikus sportember, lételeme a motorsport, régen dicsfény övezte azon pilótákat és megszokott is volt, akik mindent megtettek azért, hogy versenyezhessenek, ma már ez kikopott, mert a pilóta nem egy ember, hanem egy marketing tárgy, így sokan furának érezték, amikor dakarozott, indyzett stb. Ezen felül nem célja a világbajnoki cím jövőre, de mindent meg fog tenni azért, hogy egy jó csapat legyen az Alpine és hogy 22-re akár bajnok esély legyen.....mint tudjuk ez a 2000-es évek közepén is csak úgy jött, senki se gondolta. Az hogy a fiatalok elől foglal helyet sem igaz, azon fiataloknak, akik a helyére pályázhatnának még bőven nem árt, ha egy kis időt kapnak még, ezen felül ne felejtsük el a mondást, melyet az egyik F1-es pilóta mondott: "Egy jó pilótának teljesen mindegy hány éves, mindig lesz helye az F1-ben!" És ez így is van, Alonso az utóbbi évek, de talán az utóbbi 2 évtized egyetlen olyan pilótája, aki nem teljesítmény csökkenés miatt vonult ki az F1-ből, hanem mert nem volt TOP ülés (ez sem volt egyedi dolog régen). Ehhez még hozzá jön az is, hogy például egy Schumival ellentétben nincs sérülése és az utóbbi 2 évben is rendszeresen készült, nem hagyta elkopni semelyik érzékszervét, ez jól meglátszott a legutóbbi teszten, ahol hozta a hétvége legjobb Renault-os időjét is. A hiú és a beképzelt jelzőt sem értem, amit rá aggattál, mi köze van ehhez? Egy sportoló, mert sportolni akar beképzelt és hiú? Ez az élete és meg szeretné tenni, ami tőle telik, mint mondtam imád versenyezni! Ezen felül, végül de nem utolsó sorban azok, akik nem ítélik őt el, elismerik! A motorsport történelem egyik zsenije és ez nem túlzás, nem nagyotmondás és nem is én találtam ki, csak sok az utálója olykor a semmiért olyan indokokkal, amiket mások is csináltak, sokan bele sem gondolnak abba, mit tettek volna a helyébe, vagy épp azt sem tudják mi is volt a tényleges tényállás adott témában, csak lökik a zöldségeket, Alonso az F1 történelem Top5, de legrosszabb esetben is Top10 valaha élt legjobb pilótája között van világszerte a TOP listákon! Jelen pillanatban ő az egyetlen, aki a WEC és az F1 legendák csarnokában bent van és szintén ő az egyetlen jelenleg, akinek lehet esélye a hármas koronára: LeMans,Monaco és Indy 500 győzelem kell hozzá, ebből 2 megvan! Ha egy jó csapattal sikerülne egy jól beállított autót találnia, még a nagyok között erre is lenne esélye.

De röviden én csak annyit tudok mondani: Próbáld meg úgy nézni őt majd ha elindul a szezon, mintha nem ismernéd, állj hozzá pozitívan.

2020. dec. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"és szintén ő az egyetlen jelenleg, akinek lehet esélye a hármas koronára: LeMans,Monaco és Indy 500 győzelem kell hozzá, ebből 2 megvan!"

Montoyának is kettő megvan ráadásul a nehezebb kettő a háromból ;)

2020. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

4

Ez igaz, viszont annak az esélye nála elenyésző, hogy behúzza.

2020. dec. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

#5

Több mint Alonsonak. Most is a hosszútávú versenyzésben nyomja olyan autókkal amik a jövőre debütáló hypercar kategória alapját képezték. Alonso meg évekre lekötötte magát a Renault-val nekik meg semmi érdekeltségük nincs az USA-ban. Ráadásul lolíta utolsó két próbálkozása nem volt túl meggyőző Indyben.

2020. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nos én valami Indycar visszatérést olvastam részéről, de lehet lesz a hypercarból valami, akkor megnyeri, mondjuk egy Toyota csapatnál sok esélye lenne, bár minden csapat ígéretesnek tűnik. Az meg hogy Alonso-nak hogy jött össze, vagy hogy nem az Indy már megint más kérdés. A legutóbbi alkalommal egy gyenge motor hátráltatta, úgy ahogy a többi hasonlót is, ráadásul lehet a csapat sem volt a helyzet magaslatán, az azelőtti alkalomnál meg konkrétan a McLaren vallott kudarcot, ráadásul balesetveszélyes is volt a kocsi, mert nem volt a csapatnak elég szaktudása....de az első alkalmon eléggé jól sikerült azért, persze ott a Honda megint kudarcot vallott alatta.
2020. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Kifogás mindig van. Alo lebőgött az indyben, nem is fog többet próbálkozni. Montoya meg lenyilatkozta hogy az elkövetkező 10 évben Le Mans a cél, most hogy jön a közös formula az IMSA-val erre minden esélye meg is lesz. És Le Manst behúzni még mindig a legkönnyebb. Ráadásul ha ezt ő úgy nyeri meg, hogy nem csak két autó indula győzelemért érni is fog valamit.
2020. dec. 17. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

8

Már megbocsáss, de lehet más Indy 500-at néztünk...őszintén nem tudom hogy mondhatod azt, hogy lebőgött? A legutóbbin a Chevrolet motor volt gyenge, ezt megannyi helyen megírták és elmondták, míg azelőtt a McLaren szórakozott a beállításokkal és többek között azzal, hogy nem olyan színkódú McLaren sárgára fújták a kasztnit, mint amire kellett volna, így el kellett küldeni újra fújatni, illetve az alkatrészeknél sem volt minden rendben. Nem tudom ezeknek tudatában voltál-e. Mert úgy mondod mintha nem lennél.

2020. dec. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

9

A legutóbbin sehol nem volt a csapattársaihoz képest sem. Előtte bekvalizni sem tudott pedig rosszabb helyzetben lévő csapatok ellen mentek a bump dayen. 2017 meg nem volt reális, az akkori legjobb csomagba ült bele, a csapattársai felkészítették neki az autót, kapott külön teszteket a szabályokat megszegve. Aztán így is csak annyira futotta, hogy széthajtotta a motort. Most lehet itt vérfankodni, de lássuk be, nem ment ez neki. Persze összejöhetne ha az elkövetkezendő pár szezonban ott menne egész szezont, jobban beleszokna a környezetbe stb. De nagyon úgy tűnik, hogy feladta a sorozatos kudarcok után ezt a tervet.

2020. dec. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!