Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » NASCAR-ban ha egy baleset...

NASCAR-ban ha egy baleset elkerülése érdekében a versenyző kihajt/kicsúszik a pit road-ra, akkor milyen szabályok érvényesek rá?

Figyelt kérdés

Pl. olyankor a sebességkorlát érvényben van és csak akkor nem, ha csúszásban van az autó és nem tud lelassítani gyorsan emiatt? És olyankor szabályos kiállni kerékcserére, tankolásra meg javításra?


Nem találtam erről sehol semmit, szóval gondoltam, megkérdezem itt, hátha van valaki, aki tudja. Lehet túlgondolom, de ezen megakadtam. :D



2021. márc. 26. 08:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A pitben mindig sebessegkorlatozas van. Tok mind1 h direkt v veletlenul mesz be. Nyilvan ha becsuszol nagy sebesseggel nem buntetnek, de a leheto leghamaradd a limit ala kell menned. Es igen, ilyankor megallhatsz tankolni/cserelni.
2021. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen! :)
2021. márc. 26. 09:22
 3/18 anonim ***** válasza:
Baleset esetén a pitet "lezárják" így ha behajt még csak ilyen okból is nem jöhet ki ameddig ki nem nyitják és utána még büntetést kapna a pitben a gyorshajtásért meg mert behajtott a lezárt pitbe és persze ha az autóhoz nyúltak azért is. Jó eséllyel kizárnák ezért a versenyzőt. Az hogy baledetet akart elkerülni mindig egy necces folog bizonyítani. Meg a pitben a szabályok nem poénból vannak, a biztonság az első aki meg veszélyezteti a pitben lévőket az büntetést von maga után.
2021. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy lezárják a pitet baleset esetén, de nem akkor, mikor éppen történik a baleset. Én arra az esetre gondoltam, hogy a pályának a pit road előtti részén van baleset, ahol mondjuk a balesetezők mögött haladsz, és ha balra kerülöd el a kocsikat, és ugye sebességgel jössz azért, akkor vagy fűre mész ki/csúszol ki (ugye ahogy félrerántod), vagy a pit roadra. De mikor már zárnák le a pitet, akkor már megtörtént a dolog.


Szóval erre kérdeztem rá, mert láttam olyan régebbi ilyen felvételeket, ahol ez az eset volt, és egy csomóan félrekanyarodtak a roncstemetőt kikerülvén a pit road fele és ott mentek keresztül (későn, de lelassítottak). És akkor még nem volt kint a sárga, mert ez pár másodperc alatt folyt le.

2021. márc. 26. 17:28
 5/18 anonim ***** válasza:

4

Ahogy belengetik a sárgát lezárják a pitet, az meg kb a balesettel egyidőben meg is történik. Régen nem zárták le a pitet meg speed limit se volt. Tehát nem mindegy hogy mennyire régről beszélünk,

2021. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Talán 10-15 éves felvétel volt az.
2021. márc. 27. 09:01
 7/18 anonim ***** válasza:

Na most akkor tisztázzuk ezt mert,nekem nem úgy tűnik hogy az előttem válaszolók sok NASCART-t néztek eddig.....


A sebesség korlátozás minden helyzetben érvényes,és ezt pont szigorúan is veszi a NASCAR mert megbüntetnek azért is ha csak 1mp/h-val átléped ezt a korlátozást,hozzá teszem a NASCAR-ban még ma sincsen pit limiter az autókon.......


Alap esetben,mindenki igyekszik a pályán elkerülni a balesetet,ha ott elkerülhetetlen lenne,akkor is inkább a fűvön hajtanak át lassabb tempóval mint a pit road-on,de tegyük fel ha egy szűkebb pályán történik egy tömeg baleset,ahol mondjuk fű sincsen akkor opció lehet áthajtani a pit road-on,ha csak így tudod elkerülni a balesetet de persze csak a sebesség korlátozást betartva,tehát olyan nyilván nincs hogy valaki mondjuk 100+ mérföld/órával vág be a pitbe egy baleset elkerülése végett.....Ilyen esetben ki lehet hajtani a boxutcából,nem kell a zöld lámpára várni,de az autóhoz nem lehet nyúlni,az autóhoz csak abban az esetben szabad nyúlni ilyenkor,ha az adott autó benne volt a balesetben,ilyenkor közvetlen a kör végén behajthat a pitbe a piros lámpa ellenére,és dolgozhatnak is az autóján.


U.I:Amúgy MINDIG volt sebbesség korlátozás a pitben,max magassabb volt mint a mostaniak..70-90 mp/h,a mostani 40-65 mp/h helyett

2021. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"U.I:Amúgy MINDIG volt sebbesség korlátozás a pitben,max magassabb volt mint a mostaniak..70-90 mp/h,a mostani 40-65 mp/h helyett"


Ne hazudj. 1991-ben vezették be miután előző szezonban Atlantában halálos baleset történt a pitben.

2021. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hazudni maximum te szoktál fiam,én tévedni szoktam,10-15 évről volt szó,most minek kevernénk ide azt hogy mi volt 30 éve?Rosszul fogalmaztam,pontosan így nem tudtam,de gondoltam hogy nyilván volt olyan időszak amikor nem volt,de most 10-15 évről beszéltünk tehát max a 2000'-es évek elejéről akkor pedig már MINDIG volt,minden versenyen,erre gondoltam.
2021. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Te írtad hogy mindig volt speed limit a pitben. A mindig azt jelenti hogy mindig nem azt hogy az utóbbi 10 évben. Tudatlan vagy és hazudozol.
2021. márc. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!