Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A mai napot megelőzően volt...

A mai napot megelőzően volt már olyan valaha a Forma-1 történelmében, hogy a pole pozícióból induló versenyző el sem rajtol a versenyen?

Figyelt kérdés

Tehát nem arra gondolok mikor közvetlenül a rajt után kiesett a pole-ból rajtól versenyző baleset vagy egyéb miatt, még csak nem is arra hogy amikor a lámpák kialudtak akkor a rajtrácson ragadt, hanem amikor már fel sem állt a rajtrácsra, azaz a felvezető kört sem kezdte meg, ergo hivatalosan is DNS (did not start)került a neve mellé.

Én személyesen nem emlékszem ilyenre a mai napot megelőzően (ugye ma Leclerc-kel történt meg ez), de attól még lehetett ilyen. Ti tudtok ilyenről, volt valaha ilyen eset?



2021. máj. 23. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2005 US GP

2001 Monaco GP

1996 Francia GP


Meg nem F1 futam, de FIA WDC futam:

1955 Indianapolis 500

2021. máj. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 annyi kiegészítés, hogy bár a 2001-es monacói nagydíj felvezető körén Coulthardnak gondjai akadtak a motorvezérléssel, de végül a mezőny után tudott eredni. a többi példa stimmel.
2021. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

egyébként a felvezető körrel még nem kezded meg a versenyt, szóval ha ekkor történik valami, pl. megadja magát a motor, mint '96-ban Schumachernek, az is "did not start".

amúgy találtam egy listát (ezek szerint nem sok hasonló fordult elő):

[link]

2021. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!