Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Vajon van még egy olyan...

Vajon van még egy olyan ország, ahol képesek egy átlagos jövedelmű polgár 18 évnyi teljes keresetét állami jutalomként odaadni egyetlen olimpiai aranyéremért?

Figyelt kérdés

Ez ugyebár Magyarország, ahol a jutalom összege nettó 50 millió Ft, a medián havi nettó kereset pedig 230.000 Ft.


Van még egy ország ahol ennyire lebecsüli a saját munkáját a polgár az olimpikonjai munkájához képest?



2021. aug. 6. 16:41
A kérdező szavazást indított:
Szerintem csak mi vagyunk ekkora marhák
Biztos vannak még ilyenek
12 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Most komolyan ez az 50M a legnagyobb problémád? Csak mert még sosem találkoztam olyannal aki ezt sajnálná az olimpikonoktól.
2021. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Most akkor átlagos vagy medián?
2021. aug. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

Ha ennyire zavar ez Téged, hogy már a sokadik kérdést teszed fel ezzel kapcsolatban, akkor miért nem lettél sportoló és nyertél olimpiát?

Mi akadályozott meg abban hogy elmenj egy egyesülethez és nap mint nap edzésekre járj, míg mások a haverokkal bulikra járnak?Mi tartott vissza, csak nem a lustaság?

Mert könnyebb otthonról a fotelból chipszet zabálva, véres szájjal fröcsögve irigykedni, ahelyett hogy Te is tettél volna valamit azért hogy sikeres legyél az életben.

2021. aug. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, ez a medián, azaz a leggyakoribb jövedelem. Az átlagost azért írtam bele a kérdésbe, hogy a statisztikából kevésbé képzettek is értsék. A köznapi szóhasználatban ugyanis az átlagpolgár alatt tul. képpen a mediánpolgárt értjük. (ezt persze te is tudod csak akadekoskodni próbálsz de nem baj az:)
2021. aug. 6. 17:29
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

"A köznapi szóhasználatban ugyanis az átlagpolgár alatt tul. képpen a mediánpolgárt értjük."


ööö... nem.

2021. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

3:

Én ezen kívül egyetlen kérdést tettem fel ebben a témában, a többit más tehette fel, úgy néz ki nem csak az én arányérzékemet zavarja ez a dolog 🤷🏻‍♂️


A személyeskedésed féltement, jól ismerem belülről a versenysportolók életét, magam is csináltam éveken keresztül, nem is sikertelenül. Az is csak egy munka, egy szakma, semmi kivételes lemondással nem jár. Ja és nem akadályozott meg abban, hogy diplomákat szerezve utána polgári foglalkozással is sikeres legyek.


Itt egyszerűen az arányokról van szó. Hogy a 21 éves Milák Kristóf, aki egyebkent óriási teljesítményt vitt véghez, egyetlen olimpai szereplése után több pénzt kap az államtól, (nettó 100 millió) csak jutalomként mint amennyit a legtöbb általános iskolai tanára egy élet alatt megkeres. Ez szerintem már röhejes aránytalanság, de épp azért tettem fel a kérdést mert kiváncsi vagyok hogy más hogy érzi ezt. Így a te válaszodat is köszönöm.

2021. aug. 6. 17:44
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Ha te kapnád akkor gondolom nem itt a GYK-n panaszkodnál. Nyugodj bele, hogy másoknak ez nem fáj.
2021. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Bár az olimpikonok 50 milliója lenne a legnagyobb gond... Elismerem hogy az is túlzás, de az porszem a fideszes strómanok sokszázmilliárdos lopásához képest, és a sport mögött legalább van teljesítmény és eredmény - Mészárosnak mit köszönhetünk pl.? Mégis annyi pénzt lopott el tőlünk hogy több millió olimpiai aranyérem jutalmát ki lehetne belőle fizetni...
2021. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7:


A másik témába vágó kérdésemre adott válaszolból úgy tűnik, hogy a tied a kisebbségi álláspont. A legtöbben bizony sokallják az 50 milliót.


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__versenyek-olimp..

2021. aug. 6. 17:54
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Mármint sikerült egy reprezentatív - a statisztikai kutatásoknak megfelelő - felmérést indítanod, vagy csak megkérdeztésl 10-12 embert?
2021. aug. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!