Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ha én magyar létemre nem...

Ha én magyar létemre nem mindig a magyar versenyzőnek szurkoltam az olimpián, az elítélendő?

Figyelt kérdés

Nem értem hogy ez sokaknak miért annyira magától értetődő.


Pl. nekem a Lisa Carrington sokkal szimpatikusabb ember, kinézetre is és stílusra is mint a férfias alakú magyar versenyzők, különösen a kicsit nyers és nagyképű Kozák meg a nyávogós Csipes.


Örültem amikor az új-zélandi csaj nyert K-1 500 méteren.


Amikor ezt társaságban elmondtam, majdnem mindenki totál ki volt akadva, merthogy a magyar ember a magyar versenyzőnek szurkol. Megkaptam, hogy idegenszívű vagyok. Miért? Szerintem a személyiség legalább annyira fontos mint hogy “egy vérből valók vagyunk”-e vagy sem. Ti hogy látjátok?



#olimpia #szurkolás #kozák #Idegenszívűség #Carrington
2021. aug. 8. 00:39
A kérdező szavazást indított:
Elítélendő, de legalábbis furcsa
Nem elítélendő
31 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Nincs ebben semmi rossz. Én a focival vagyok így, sosem tudtam ennek a jelenlegi válogatottunknak szurkolni ilyen Szoboszlai meg Sallai meg Varga Kevin féle nagyképű majmokkal, sokkal inkább szurkoltam az ellenfélnek.

Olimpián azért mindig szurkoltam a magyaroknak, de abban sincs semmi ha ott nem szurkolsz, végülis nem lehet mindenki szimpatikus.

2021. aug. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
#1 Miért? A Dzsudzsák Balázs - Gera Zoltán féle válogatottnak szurkoltál?
2021. aug. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
62%
Én magyar létemre se a focit, se az olimpiát nem követem nyomon, sőt már zavar, hogy mindenhonnan ez dől. Ettől még nem vagyok kevésbé magyar. Hagyományőrző foglalkozásokkal ismerkedem. Az Anyanyelv Ápolók Szövetségének tagja vagyok. A néprajzi és táji jellegzetességekkel ismerkedek. Nem a sport tesz magyarrá. Aki emiatt bárkit hazaárulónak vagy magyartalannak titulál, az nincs tisztában a nemzethez való tartozás igazi tartalmával.
2021. aug. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Én magasról leszarom az egészet :D Egyáltalán nem követem se a focit, se az olimpiát, szóval felőlem annak szurkolsz akinek szeretnél :)
2021. aug. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Én mindig Orbàn serege ellen szurkolok. Szerintem ebben semmi kivetnivaló nincs.
2021. aug. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Azért Lisa Carrington is elég férfias kinézetű :D
2021. aug. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Annak szurkolsz, akinek akarsz, csak ne képzeld azt, hogy te három interjú után érvényes következtetéseket tudsz levonni a másik személyiségéről. Nyilván ha ismered személyesen Kozákot, Csipest meg Carringtont is, akkor más a helyzet. De ha nem... Bárkinek, aki egy percet is szerepelt nyilvánosan, lehet találni olyasmit a nyilatkozataiban, ami neked unszimpatikus lesz. Ha valaki nem engedi el magáta kamerák előtt, az nyers meg nagyképű. (Na itt kezdtem el azt érezni, hogy ismered őket személyesen, mert Kozák a kamerák előtt minden, csak nem nagyképű, inkább úgy tűnik, hogy elég durva önbizalomhiánya van.) Ha valaki elengedi magát, mint pl Csipes Tamara, az meg azért nem fog tetszeni.

Összességében én nem gondolom, hogy abból a pár percből, amit ezek a szerencsétlenek a kamera előtt töltenek, nekem jogom lenne hosszú távú következtetéseket levonni. Szerintem az a leghelyesebb, ha minden versenyzőt ugyanazon a szinten kezelsz ilyen szempontból, és nem kezdesz el azon pörögni, hogy ki milyen embernek tűnik a világ másik feléről. Ha meg ott áll a rajtnál 8 ilyen fantom, akikről semmit nem tudok, miért ne szurkoljak közülük a magyarnak? (Nyilván ha kiderül valakiről valami nagy balhé, ott már más a helyzet, ott néha én se tudok jó szívvel a magyar versenyzőnek szurkolni.)

A kinézet alapján szurkolással mondjuk ilyen elvi problémák nincsenek, már ha tisztában vagy azzal, hogy picit dedós dolog, 14 éves kislányok csinálnak ilyet.

2021. aug. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
"gondoltam má húszról csak ellövöm"
2021. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hypno ***** válasza:
75%

Lisa Carringtont én is felpróbálnám egyszer...aztán ha jó volt többször is,

...de pofont nem szivesen kapnék tőle amíg edzésben van.

2021. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5-ÖS. Látott mostanában már pszichiáter? Mert ha nem itt lenne az ideje.

Kérdező, milyen választ vársz a kérdésre? Ha a barátaid azt mondja hogy ez gáz, akkor tőlünk vársz megerősítést hogy nem is az?

2021. aug. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!