Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Bízik Réka,a szlovák női...

Bízik Réka,a szlovák női kézilabda válogatott tagja miért nem a magyar válogatottban játszik?

Figyelt kérdés
Tegnap néztem a Szlovák magyar kézilabda meccset,ügyesen játszott a magyar csapat is és a szlovák csapat is jó volt,a Réka is nagyon ügyes volt.De miért nem a magyar csapatban játszik magyar lányként?

2021. okt. 11. 07:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Persze tudom hogy játszott korábban Érden,meg most Dunaszerdahelyen,csak azt nem hogy miért nem a magyar válogatottban játszik.
2021. okt. 11. 07:12
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert szlovák állampolgár. Ha magyar állampolgár akarna lenni, le kellene mondania a szlovákról.
2021. okt. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2 nem lehet egyszerre magyar és szlovák állampolgár is valaki Szlovákiában?
2021. okt. 11. 07:29
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet.
2021. okt. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 scamdemic ***** válasza:
98%

De, lehet.

"A HC DAC nem csak a szlovák-magyar kettős állampolgárságú Bízik Rékát, hanem az ugyancsak kettős állampolgár Oguntoye Viktóriát is leigazolta."

[link]

Csak ha egyszer játszik valaki egy ország válogatottjában, akkor legalább három évet ki kell hagynia, ha egy másikban akar játszani. Annyira viszont nem jó játékos, hogy behívót kapjon a magyar válogatottba.

2021. okt. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, tévedtem. Ami tény, hogy a szlovákok alapvetően tiltják a kettős állampolgárságot. De vannak kivételek, ezek szerint ennek eleget tett a játékos (5 év Magyarországon lakás). Akkor valószínűleg tényleg az lehet, hogy nem elég jó a magyarba, a szlovákba meg igen.
2021. okt. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Azért mert ő inkább tartja magát szlováknak mint magyarnak.
2021. okt. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mert nem bízik benne hogy bekerülhet a magyar keretbe.
2021. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8 szerintem jó lenne a válogatottba a Réka.Sokat segítené a mostani csapatnak.A vb-n is az első három között végeznénk.
2021. okt. 11. 15:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez nem klubcsapat, ha már játszott a szlovák válogatottban, akkor nem ugorhat csak úgy át a magyarba. (Valaki írta h 3 év kihagyás után válthat). Ha elkötelezte magát, akkor legyen szlovák válogatott, mindegy, milyen nemzetiségűnek érzi magát. Van ilyen, hogy valaki több válogatottban is játszhat, ilyenkor dönt valamilyen szempont alapján, ezért senkit sem lehet elítélni.
2021. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!