Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Van itt olyan, aki korábban...

Van itt olyan, aki korábban nem kedvelte Lewis Hamiltont, ám az ellene irányuló gyűlöletpropaganda szimpatikusabbá tette?

Figyelt kérdés

2007 környékén kifejezetten rühelltem, bár hozzátenném, hogy a kétes cselekedeteit Alonso-drukkerként sokszorosan felnagyítva láttam.


Amivel azonban megnyert, az a kiállása a vegánság, illetve bizonyos közösségek (elsősorban a feketék és az LGBTQ-emberek) jogai mellett.


Én ugyan nem vagyok vegán vagy vegetáriánus, de odafigyelek az étkezésemre, mivel a családomban két ember is van, aki a nem megfelelően megválogatott húskészítmények mértéktelen fogyasztása miatt vesztette életét. Bizonyos kisebbségek jogai pedig mindig is érdekeltek, még ha feketéket vagy nyíltan melegeket nem is ismerek, de pl. egy határon túl élő magyarnak hasonló nehézségekkel kell szembenéznie.


Azt nem értem, hogy egyes társadalmi ügyek felkarolása miért fáj másoknak? Miért kell gyűlölködni? Mert azt teljesen megértem, ha valaki unja, hogy évek óta a mezőny toronymagasan legjobb autójában, ellenfelek nélkül nyeri a címeket, mint anno MSC, de a társadalmi szerepvállalása miért szálka sokak szemében?


Az ilyen ócska kelet-európai proletárok sírása bizony nekem sokat dobott Hamilton megítélésén.


2021. dec. 6. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

"Az ilyen ócska kelet-európai proletárok sírása bizony nekem sokat dobott Hamilton megítélésén."


Ezzel kellett volna kezdeni, és akkor nem is olvasom tovább.


Soha nem kedveltem. Nem is fogom.

2021. dec. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Én Hamilton szurkoló vagyok 2007 óta, de mindig is tetszett, hogy ennyien utálják. Gyakran egy-egy győzelme és VB-je után rágondolok, hogy bosszankodhatnak a régi kedvenc formula.hu-s meg motorsportal.hu-s kommentelőim.

Mivel senki nem nyert még nála több futamot és VB-t, barátainknak bőségesen kijutott a jóból. Szerintem néha titkon elgondolkoznak ők is, mennyivel boldogabb életük lehetett volna, ha nem szállnak fel a Hamilton hater vonatra annó. Te legalább le tudtál szállni róla, de sokan nem képesek rá, túlságosan megszilárdul a véleményük az évek alatt.

2021. dec. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
A sportteljesítmény és a személyiség két külön dolog. Nekem a sportkarrierjével semmi bajom. Az ember nem szimpatikus. És nem szálltam fel semmire. Bocs!
2021. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem is rólad szól a #2-es. A kérdezőnek írtam, mert ő bevallotta, hogy eleinte rühellte Hamiltont és felnagyítva látta a hibáit.
2021. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
59%

Én korábbi Alonso szurkolóként ilyen vagyok. De a pályán kívüli viselkedése és ahogy idén versenyzik az nyerő nálam.

Igaz Maxit nem csíptem soha az arrogáns stílusával és hogy fütyül a szabályokra. De lehet a tehetségtelen nőverő apja miatt lett ilyen aki rajta éli ki az elk.rt karrierjét.

2021. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

"Van itt olyan, aki korábban nem kedvelte Lewis Hamiltont, ám az ellene irányuló gyűlöletpropaganda szimpatikusabbá tette?"

A Hamilton felé irányuló kelet-európai jellegű gyűlölködés nem Hamiltont tette szimpatikusabbá, hanem a polgártársaimat még kevésbé szimpatikussá.

2021. dec. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként elég sok pilóta van, akiket ilyen-olyan okokból sokan utáltak a karrierjük bizonyos időszakaiban. Visszanézve, Kimi "Leszarom" Räikkönen extrém individualizmusával és enyhén alkoholista beállítottságával tudtak a legszélesebb rétegek azonosulni.
2021. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Soha nem kedveltem.;)
2021. dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7.! Miből gondolod, hogy csak errefelé ellenszenves?
2021. dec. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
39%
Itt vagyok pl. én. 2007-ben még nem igazán kedveltem. 2013-ban sem volt a kedvencem, de a tehetségét mindig is elismertem. 2014-től viszont ő a kedvencem, pontosan azért, mert a Forma-1 történetében még ennyire utált pilóta még nem volt. Sok rejtett rasszizmus mind előbújik a "kedves" szurkolókból. Nyugodtan letámadhattok, hogy előhoztam a rasszizmust, de a mai magyar világban eléggé divat lett, hogy minden ilyen megállapítást lehurrongjunk, mivel mi még véletlenül sem vagyunk rasszisták. :)
2021. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!