Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Pl az úszóknak miért előnyös...

Pl az úszóknak miért előnyös a külföldi, távoli edzőtábor?

Figyelt kérdés

Ezt mindenféle leszólás nélkül kérdezem, kíváncsi vagyok, hogy mit tesz hozzá a fejlődésükhöz. Én is szoktam külföldi edzőtáborba járni, de tájfutóként ugye fontos, hogy mindenféle erdőben, terepen gyakoroljunk. Viszont mondjuk az úszóknak, akik többnyire csak medencében úsznak, meg persze kondiban edzenek, minen segít, ha elutaznak egy jó távoli edzőtáborba? Mindig látom a magyar úszókat is, hogy Dél-Afrikában meg Thaiföldön vannak, de még nem jöttem rá ennek előnyeire.


Más válogatottakkal edzenek esetleg, más féle technikával, edzésformával?


Köszi a segítséget:)



2022. febr. 19. 19:55
 1/3 Dagadozó Agy ***** válasza:
100%

Úgy tudom az élsport nagy mértékben pszichológia is.

Biztos, hogy ezeknek az edzőtáboroknak pszichológiai hatása is van:

- nem ugyanabban a medencében tolják, mint egész evben, hanem van egy kis változatosság

- talán nagyobb a motiváció, mert az van a tudatukban, hogy ez most az a fókuszált pár nap, amikor bizonyítani kell

- ilyen helyzetben, amikor tök mashol vagyunk, az ember mindenképpen hátrahagyja a mindennapi problémáit, és tud a feladatára fókuszálni.


Talán azt is gyakorolják, hogy idegenben hogyan lehet max teljesítményt nyújtani. Az olimpia közvetítésen csak azt latjuk, hogy odaáll, leússza és érem. De a hattérben ott van az ember, akinek oda kellett utazni az olimpiára. 10 órás repülőút, időeltolódás, f0s4tós kaja, stb. Ezt mind lehet szimulálni, még az éles verseny előtt.


Higy miért ilyen messze mennek? Talán Thaiföld jobban hangzik, mint Almasfüzitő, és motiválóbb is.


Biciklisek a jobb levagő miatt is mennek a hegyekbe.

2022. febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ennek tényleg van értelme.
2022. febr. 20. 09:51
 3/3 anonim ***** válasza:
36%
Az, hogy állami pénzen mehetnek, akkor meg nyilván összekötik egy nyaralással, bulizással stb.
2022. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!