Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Az FIA miért tiltotta be a...

Az FIA miért tiltotta be a safety carnál való "Verstappenezést"?

Figyelt kérdés
Mi az ok amire ráfogták hogy ez mostmár szabálytalan?

2022. ápr. 9. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogyan szólt az eredeti szabály, de tényleg nem a másik mellett (centikkel mögötte persze) kéne haladni, hanem mögötte.

Kanyarívekről ki tudja szorítani a másikat, olykor kedvezőbb lesz a helyzete a köv. kanyarban.

2022. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit Verstappen csinált eddig is a szabályosság határát súrolta, néha át is lépte, de az új szabály mindenkinek szól. Sokkal átláthatóbb és biztonságosabb lesz az újraindítás. Nem lesz torlódás, nem lesz hátul 4 autó egymás mellett, jobban látják, hogy mi történik a pályán, nem fogják egymást akadályozni.
2022. ápr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A safety car utáni rolling start lényege hogy elindítsák a mezőnyt egy baleset után biztonságosan. Amit az elmúlt években műveltek hamiltonozás meg verstappenezés szerintem baromi veszélyes és szembe megy minden biztonsági alapelvvel.
2022. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

Én azt nem értem, miért fogják a szigorítást a biztonságra. Össze vannak torlódva az autók, na és? Ez egy autóverseny, azzal jár, hogy az autók időnként közel vannak egymáshoz. És messze nincsenek annyira rakaton, mint egy álló rajtot követően, amikor néha tényleg hárman-négyen próbálnak egyszerre elfordulni az első kanyarban.

Egyébként Vettel volt az első, aki a rafinált újraindításairól lett ismert, még a Red Bull dominancia idejében. Előtte valóban nem volt divat a ma szokványos trükközés sem az élen álló, sem az üldözők részéről.

2022. ápr. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egész FIA csal ennek a senkiházinak.
2022. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hamiltonnak is volt sokszor minimum gyanús manővere.
2022. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!