Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A Forma 1-ben az újonc kínai...

A Forma 1-ben az újonc kínai versenyző nevét miért mondják mindig következetesen rosszul a kommentátorok?

Figyelt kérdés
A neve Guanyou Zhou, amit kb. "Gvanju Zsu"-nak kell ejteni magyarul, ehhez képest állandóan "Dzsó"-nak vagy "Csó"-nak ejtik, mintha amerikai lenne és Joe-nak hívnák. Sokféleképpen be lehet nézni egy kínai nevet, de a Joe kiejtés egyszerűen sehogy se hozható össze logikusan, mégis állandóan így ejtik, mi ennek az oka? Van valami amiről én nem tudok?

2022. ápr. 14. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Saját maga is dzsónak mondja magát. Ezt az idei első futamon el is mondta a kommentátor.
2022. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Így van ahogy az #1-es írja
2022. ápr. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a probléma, hogy az első hang az valahol a CS DZS ZS között van. Magyarban nincs ilyen hang, tehát tök mindegy melyiket használod, akkor sem lesz helyes. Egyébként a CS van hozzá a legközelebb.
2022. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Amúgy mit várunk a magyar kommcsiktól Dzsaszton Máddzákán, Krisztián Klien, Dániel Rikkiárdó után.
2022. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ajánlom figyelmedbe ezt a videót, rögtön a legelején Zhou maga prezentálja, hogy kell helyesen kiejteni a nevét!

2022. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én is meghallgattam a bemutatkozását, egy másik videóban is

kicsit inkább tűnt "Dzsóu"-nak, mint "Dzsó"-nak, aminek a hallatára még mindig egy jenki parasztgyerek jelenik meg a lelki szemeim előtt, de igazából nem áll távol a valóságtól, szerintem teljesen korrektül kezelték a kérdést Wéberék

amúgy lepontozták #4-est, de a múltban tényleg sokkal durvább kiejtési bakik voltak, különösen Palik Laci rengeteg ember nevét elrontotta, már bőven az internetes infódömping idejében is (pl. Mario Theissen BMW-csapatfőnök nevét több ízben is "tícien"-nek mondta "tájszen" helyett, fogalmam sincs, miért)

2022. ápr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Igen, Wéber Gábor mondta, hogy Ők maguk a szezon elején, mikor interjút csináltak vele, megkérték, hogy ejtse ki a saját nevét eredeti kínai nyelven, és akkor is tisztán “Dzsó“-nak hallatszott!

De én eleve nem értem a dolgot: “ferdeszeműek”, hasonló nyelvi akcentus, hasonlóan kacifántos betűk, a japánokkal kapcsolatban mégsincsenek ilyen átírási és kiejtési gondok, akkor ez hogy van?!

Mellesleg: “Krisztián Klien” - nála mi a baj? Ismerve a német nyelvet, anno Palik László meg is kérdezte Tőle, hogy “nem csak simán Klin?”, de mondta magáról a fickó, hogy nem, az “e”-t is bele kell ejteni!

2022. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

"De én eleve nem értem a dolgot: “ferdeszeműek”, hasonló nyelvi akcentus, hasonlóan kacifántos betűk, a japánokkal kapcsolatban mégsincsenek ilyen átírási és kiejtési gondok, akkor ez hogy van?!"

úgy, hogy a ferde szem és a kriksz-kraksz az összes közös bennük. ahogy mi sem szeretjük, amikor szláv vagy germán népnek hisznek minket az amcsik.

2022. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy a Guanyou Zhou csak a nevek felcserélésével és angol átírással van, eredetileg Csou Kuang-jü ! Szóval Csou, vagy Zhou, vitatott formalitás, de Ő maga kínaiul is Dzsónak ejti!
2022. ápr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
7: sírok bazz :) a japán az egyik legegyszerűbb kiejtésű nyelv a világon, 5 magán- és 15 mássalhangzóval, tiszta, rövid, torlódásmentes szótagokkal. Hallottál te már japán és kínai beszédet életedben?
2022. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!