Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Forma-1-ben miért nincsenek a...

Forma-1-ben miért nincsenek a futamok helyszínei logikusabb sorrendbe állítva?

Figyelt kérdés

Aki néz rendszeresen F1-et, biztos hallhatta, hogy utóbbi években a versenyzők, szerelők, folyamatosan panaszkodnak, hogy sok a verseny, sok a helyszín, leterhelt meg fáradt mindenki, stb.

Én elgondolkodtam, hogy ha ez ilyen probléma, akkor miért nem teszik olyan sorrendbe a futamokat ahol lehet, hogy az egymáshoz "közel" lévő helyszínek egymás után legyenek a naptárban?

Az idei szezonban pl. kezdték ugye az araboknál, aztán elmentek Ausztráliába, aztán átjöttek Európába (Imolai futam), aztán elmentek Amerikába (Miami), most visszajönnek Európába (Spanyol, Monacoi futam), majd visszamennek megint Amerikába júniusban (Kanada), és aztán ismét jönnek megint Európába.

Miért nem lehet ésszerűbben tervezni a futamokat? Egy csomó utazást megspórolnának, ha egy kontinensre csak egy időszakban mennének el, pl. azt a 4-5 Amerikai futamot sorozatban tudnák le. Vagy a szomszédos Európai országok lehetnének egymás után pl. Monacoi-Francia, Osztrák-Magyar, stb. asszem legalább a Holland-Belga egymás után van.

Mi értelme ilyen véletlenszerűen utazgatni a világ egyik végéből a másikba egész évben, 23 futamon keresztül?



2022. máj. 13. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

A lehető leglogikusabban van megszervezve, hiszen minden csapatnak - magának a versenyszervezésnek is! - hatalmas költség a logisztika.

De a tervezésnél nem a földrajzi elhelyezkedés az egyetlen szempont amit figyelembe kell venni.

Szempont hogy az adott helyszín mikor szabad ( vagyis nem rendeznek ott akkor más versenyt), mikor várható ott a legnagyobb nézőszám, az adott ország mikor akar és mikor képes ott futamot rendezni, mikor lehet az időjárás miatt ott a legnagyobb eséllyel megtartható futamot tervezni, mikor alkalmas a helyszín a versenyzésre, időeltolódás... és még rengeteg tényező amit el sem tudunk képzelni.

Hidd el, nem véletlenszerű a versenynaptár, hanem hosszú egyeztetési folyamat eredménye, amibe mind a FIA-nak, mind a csapatoknak, mind a rendező helyszíneknek van beleszólása!

2022. máj. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
A miami futamnál figyelembe kellett venni az NFL meccseket, hogy időben elég távol legyen a NASCAR futamoktól, az időjárás is oké legyen viszonylag meg a nagyobb helyi rendezvényeket is. A világ nem az F1 körül forog főleg nem az USA-ban. Sok mindenkihez kell alkalmazkodni és ebből ösdzehozni egy naptárat.
2022. máj. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Egy csomó mindentől függ, ahogy a 2es is mondta és akkor még nem is beszélve arról, hogy az egyes pályákon más versenyek is vannak, amiket valahogy össze kell egyeztetni az F1-el.
2022. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Egyetértek az előttem szólokkal azt még hozzátenném, hogy a többi verseny nem igen zavar be, biztos vagyok benne, hogy az F1nek prioritása van bármelyik másik motorsporttal szemben.
2022. máj. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

4

Ez nettó baromság. Európában talán prioritást élvez de nincs is az F1-en kívül jelentős versenysorozat, de amikor odamegy egy új helyszínre főleg Európán kívül, akkor nekik kell alkalmazkodni.

2022. máj. 15. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Annyira alkalmazkodik az F1 a többi versenysorozathoz, hogy amikor Amcsiba mentek, ugyan azon a hétvégén, vagy 1 hét eltéréssel volt a Nascar és az F1 texasi futama. A nascarosok pedig sírtak is, hogy ők üres lelátók előtt futottak, amíg az F1-et százezrek nézték a helyszínen. Már leírták, hogy mi alapján van a naptár beosztás, ami kimaradt, az a pénz. Abu Dhabi nagyon jó pénzt fizet például, hogy szezont zárjanak. Amire még figyel az F1, az az olimpia és a foci világbajnokság. Ha jól emlékszek talán egy FranciaGP menetrendje volt megváltoztatva egy focimeccs miatt, mert Franciao. meccset játszott és elakarták kerülni az átfedést.
2022. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hypno ***** válasza:
33%

Az még szóba sem került, hogy az időjárásra is tekintettel kell lenni, mert a déli féltekén most kezdődik a tél, Ázsiában belehegedül a monszum, Amerikában a tornádó szezon, a jellemzően kánikulát hozó évszakok sok országban, stb.


És akkor még ott van az iszlám országok ramadanja, ami egy hónap.

2022. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem igaza van a kérdezőnek. Ide-oda utazgatnak kontinenseken át. Ez aztán a ződ F1 :D
2022. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg baromság ilyen hülyeségeket számításba venni mint NFL, mégis mi köze az F1-nek a focihoz? Aki egyiket akarja nézni az nézi azt, aki a másikat az meg amazt. Ennyi erővel soha ne rendezzenek a világon sehol semmit, mert épp ütközik az olimpiával, a foci VB-vel, az Eurovízióval, az amerikai elnökválasztással, a karancslapujtői SE 3. idegenbeli meccsével meg a tököm tudja... Teljesen logikus a kérdező felvetése, szerintem is nonszensz hogy Miamiból jönnek vissza Európába, utána két futam múlva mennek Kanadába vissza, aztán megint ide, utána ősszel meg megint az USA-ba (Austin)... nettő idő, pénz és energiapocsékolás + környezetszennyezés.

Az időjárás is hülye indok, pont az egyik legnagyobb baj hogy annyira impotens lett az F1 hogy ha leesik két csepp eső akkor már rögtön vége a világnak és nem lesz verseny, lásd mi bohózat volt tavaly Belgiumban... Nehogy még véletlenül legyen egy érdekes verseny, esetleg törjön 1-2 autó, mi lenne akkor... Nonszensz.

2022. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!