Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A formula 1-ben miért olyan...

Kizcar kérdése:

A formula 1-ben miért olyan kevés motorgyártó van jelen?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy pl. alfa romeo, aston martin, mclaren, stb. miért nem saját motorokat használnak.

Így sokkal kevesebb értelme van az f1-nek szerintem.

Ennyi erővel mindenki indulhatna azonos motorokkal. Ekkor több értelme lenne az egésznek.

Nem igaz?

De amire elsődlegesen kíváncsi vagyok, hogy pl. aston martin miért nem aston martin motorral versenyez? Miért kell mercedes?



2022. júl. 13. 19:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

10-es

A motorsport csúcsát a nehézsége és a pilóták minősége mellett nem feltétlen az jelenti, hogy minden évben újra kell csinálni autót.

2022. júl. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem írom le még egyszer, hogy a maihoz képest mennyire szedett-vedett felkészültségű versenyzők mennyire szedett-vedett csapattal és technikai háttérrel képesek voltak akkoriban futamot nyerni.
2022. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
50%

12-es

Itt csak te akarod összehasonlítani a két korszakot, én nem! Leírtam neki, hogy nézze meg a régebbi időket is, voltak kevés motorgyártós évek és furcsaságok. Az hogy milyen okból kifolyólag voltak adott motorgyártók és milyen mennyiségben a lényegen nem változtat, (olyan mintha lenéznénk régebbi pilóták világbajnoki címeit, mert nem a mai hyper csúcs korszakban vezetnek), a válsz viszont a kérdező kérdéséhez tartozik, hisz ő a motorgyártók mennyiségéről kérdez! Ellenben azzal, amit te írsz, hogy az F1 "amatőr" volt...(vagy inkább kevésbé professzionális a mai korhoz mérten) igen és? Az F1 nagy része azonos motorral ment, ez a lényeg, nem az hogy milyen gazdasági/technológiai okai vannak, ez már egy teljesen más, motorsport szákági kérdéskör, ami már nem alapismeret, nem is értem mért lett idekeverve, a gyártók számáról diskurálunk nem másról!

2022. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#13 Azért lett idekeverve a két korszak és a köztük levő különbségek, mert emiatt tök felesleges azzal példálózni, hogy "de volt már ennél is kevesebb motorgyártó", meg "volt már majdnem-egyenmotor", meg hasonlók. Igen, volt rá példa, de annyira gyökeresen más környezetben, hogy egy napjainkat érintő kérdésnél semmi relevanciája nincs.
2022. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!