Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Magyar Nagydíj: mikor volt...

Magyar Nagydíj: mikor volt először, hogy nedves pályán zajlott az időmérő edzés?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a vasárnapi futam először 2006-ban volt esős, és csodálkozok, hogy a kezdetektől fogva 20 éven át egyszer sem fordult elő eső a versenyen - ennyire azért nem vagyunk száraz ország, és főleg régebben gyakoribbak voltak az esős-hűvös nyarak. (ehhez képest mostanában azért legalább pár évente megfűszerezi a versenyhétvégét egy kis csapadék)

Innen jutott eszembe, hogy az időmérőn sem volt korábban egyszer sem eső?



2022. júl. 29. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Régen augusztus elején volt a futam, július közepe-augusztus közepe között Magyarországon általában csapadékmentes időszak van. Régebben a délutáni viharok is később keletkeztek, amikor már vége volt az edzésnek és a futamnak.
2022. júl. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A mi éghajlatunkon nincs különösebb csapadékmentes időszak, az átlagok szerint 6-8 csapadékos nap fordul elő mind júliusban, mind augusztusban (ami persze nem feltétlen délutáni esőt jelent, de azért nyáron mégiscsak délután/este a legnagyobb az esély esőre). Szóval ezek alapján kb. annak a gyakoriságnak kéne normálisnak lennie, ami utóbbi időkben volt, hogy a futam legalább valamelyik részében nedves volt a pálya 2006-ban, 2011-ben, 2014-ben, illetve tavaly. Az időjárásban persze mindig van egy adag véletlenszerűség, de azért 20 év hosszú idő, ezért jutott eszembe, hogy 1986-2006 között esetleg fordult-e elő esős időmérő.
2022. júl. 31. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!