Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Oscar Piastri van olyan jó,...

Oscar Piastri van olyan jó, mint Max Verstappen, Charles Leclerc, George Russell vagy Lando Norris?

Figyelt kérdés
Alonso Aston Martinhoz való átszerződése után nagy esély kínálkozik arra, hogy Piastri jövőre debütálni fog az Alpine színeiben. A nevelőszériákban igen meggyőzően teljesített, egyből nyerni tudott az F3-ban és az F2-ben is, ami elég nagy dolog. Pontos választ természetesen nehéz erre adni, de ő is lehet ilyen kaliberű versenyző, mint a felsorolt pilóták?

2022. aug. 1. 19:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%
Az eddigiek alapján azt mondanám, hogy van akkora tehetség, mint amilyennek a felsoroltak tűntek az utánpótlás-szériákban (kivéve Verstappen, neki az egész pályafutása rendkívüli, illetve jelenleg is a mezőny fölé magasodik). De persze a puding próbája az evés, szóval igazi választ csak akkor kaphatunk, ha már eltöltött valamennyi időt az F1-ben.
2022. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Verstappen nagyon jó, de azt azért nem mondanám, hogy a mezőny fölé magasodik. Van egy olyan autója, amit teljesen ráépítenek és világbajnoki címre is esélyes. Leclerc szerintem jobb nála.
2022. aug. 1. 20:22
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
Leclerc nagyon jó, de benne (egyelőre legalábbis) nem érzem azt a mindenre képes átütő erőt, amit újabban Verstappenben és még egy-két kivételes versenyzőnél, a múltban leginkább Alonsónál és Hamiltonnál. Hogy elképesztően magas szintű és sokoldalú vezetői készségeik vannak, amikkel gyakorlatilag bármilyen helyzetből kihozzák, amit ki lehet. Nem tökéletesek, persze. De az, ahogy a vasárnapi futamon Verstappen a hibáját korrigálta - ez a srác olyan simán visszajön egy teljes megforgásból, mintha csak egy tüsszentés lenne. A mezőny gyengébbik fele biztosan a szalagkorlátnak csapódott volna, de a többiek is ilyenkor általában nyomnak egy padlóféket, aztán ácsorgás és súlyos másodpercek után evickélnek vissza. Elképesztő.
2022. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Elfogadom a véleményedet. Én Viszont Verstappenben egy Vettel 2-t látok. Ha kap egy nagyon jó autót, ami neki fekszik, akkor többször is világbajnok lehet/lesz. Anélkül (vagy más csapatnál) pedig nem menne túl sokra. Túlságosan autófüggőnek tűnik nekem. Ezzel nem Vettelt degradálom, ő az egyik kedvencem.
2022. aug. 2. 23:11
 5/28 anonim ***** válasza:
37%
#4 Ez a mostani mezőny több pilótájáról elmondható. Olyanokról is akiknek még nem volt lehetőségük gyorsabb kocsikban versenyezni.
2022. aug. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Azért azt nem mondanám. Alonso például egy traktorból is kihozza a maximumot. 2012-ben az a Ferrari nem volt a legjobb autó, mégis majdnem világbajnok lett. Vagy Hamilton, aki 2009-ben is tudott két futamot nyerni. Vettel sajnos a Red Bullon kívül nem nyert semmilyen címet és szerintem Max is ilyen lenne. Verstappen tényleg jó, senki nem lesz világbajnok csak azért, mert egy jó autóban ül. De szerintem túl van értékelve. Vettel is túl volt a Red Bullos időkben.
2022. aug. 2. 23:29
 7/28 A kérdező kommentje:
Mindenesetre én nem fogok azon vitázni, hogy Verstappen milyen. Nagyon jó és elfogadom, ha valaki jobbnak tartja, mint amilyennek én gondolom.
2022. aug. 2. 23:38
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

Viszont Verstappen alatt egyszer sem volt még olyan világverő autó, mint Vettel alatt a 2011-es vagy 2013-as Red Bull, vagy Hamilton alatt jó néhány évben a Mercedes. Tavaly még csak nem is a Red Bull lett a konstruktőri bajnok (pedig a másik oldalon Bottas hozzájárulása sem volt valami acélos). Ehhez képest már 28 futamgyőzelme van, és ő is mindig összehozott legalább egy-két győzelmet a Red Bull gyengébb éveiben is.

De egyetértek, hogy Verstappen előtt még sok minden lehet. Én is sokkal fényesebb karriert jósoltam Vettelnek a Red Bull-os bajnoki éveiben, mint amilyen aztán a későbbiekben lett neki.

2022. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

"Mindenesetre én nem fogok azon vitázni, hogy Verstappen milyen."

Vettem, a te kérdésed, az eszmecsere lezárva részemről is.

2022. aug. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Newey a tavalyi Red Bullt a legjobbnak tartotta. Az tény, hogy Verstappen komolyat teljesített tavaly, úgy, hogy előtte nem küzdött még világbajnoki címekért. Higgadt is tudott maradni. Én Verstappennek sikeres karriert kívánok. Tehetsége az van a pályán kívüli dolgokban is, hiszen láthatjuk, mennyire megimádatta magát egész Hollandiával. Mindenki nézi a Forma-1-et náluk. Ehhez nem elég csak annyi, hogy valaki holland. Van Der Garde sem volt semennyire népszerű, pedig neki is szurkolhattak volna ennyire a nemzetisége miatt. Vagy akár Max édesapjának is.


Szóval, elismerem a tehetségét, de én kicsit úgy érzem, hogy az "eladhatósága" (csúnyán megfogalmazva, nem tárgynak nézem) miatt a média még egyet rápakol és így szinte minden idők legnagyobb tehetségének adják el (Az emberek általában annak szeretnek szurkolni, akiben látják azt a kirobbanó tehetséget). Szerintem ilyen téren túlértékelt, de természetesen rám is cáfolhat. Kíváncsian várom a következő szezonjait is.


Neked/nektek pedig köszönöm a válaszokat!

2022. aug. 2. 23:51
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!