Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Az "olimpiai eszme" mikor...

Az "olimpiai eszme" mikor vált semmivé?

Figyelt kérdés

2022. aug. 18. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Amikor a magyarok elkezdtek álamatőr versenyzőket nevezni az 50-es években.
2022. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a 70-es években amikor kezdett egyre jobban elterjedni a dopping, meg a szovjet felfogás “a sportoló nem érdekes csak az aranyérem”. Én nagy sportrajongó vagyok, de néha úgy érzem, hogy robotok versenyeznek, illetve néha rossz nézni a pocsék mentális állapotban lévő sportolókat.
2022. aug. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:
100%

Akkor kezdődött, amikor propaganda célokból a politikai felsőbbrendűséget próbálták a spotolók teljesítményével bizonyítani.


Én az 1936-os berlini olimpiától számolnám a dolgot.

2022. aug. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Sosem volt olimpiai eszme, ahogy manapság utólag idealizálják.
2022. aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 2-es, 3-as ott a pont! Imadom nezni, tisztelem a munkat , a szorgalmat, mindent ami az eredmeny mogott van! Kivancsi lennek egy fuggetlen sportorvos vekemenyere: mit tehet az izuketekkel az, hogy valaki 4 fordulatot ugrik / korcsoly/ majd fellabra,1cm-es korcsolyaelre erkezik. Sirni tudnek! Nezzen meg valaki a 60-as, 70-es evekbol egy felvetelt! A dupla ugras volt a fanrasztikus! Ugyanez az atletika! Hogyan nezz ki most egy vagtazo es nezett ki a berlini olimpian? Hogyan lehetseges ez? Az en velemenyem a Szovjetunio szetesese is lokott egy nagyot! Adaz versengesbe kezdtek a volt teruletek egymassal! Igen a politika tette tonkre.
2022. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt az #1nek megjegyezném, hogy elinte nem profik indultak olimpiákon. Volt olyan, aki csak arra fele utazgatott és látta, hogy ott egy olimpia és akkor úgy volt vele,hogy nevezni fog. Ilyenkor fordulhatott elő az is, higy 2 teljesen eltérő számban indultak sportolók. Itt nem igazán volt olyan, hogy profi, senki nem ezzel foglalkozott 0-24
2022. aug. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Nem való nekünk az olimpia
2022. szept. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!