Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Nico Rosberget nem tartjátok...

Nico Rosberget nem tartjátok a legjobb versenyzők között számon?

Sokan mondták róla, hogy nem jó versenyző, nem igazán gyors és csak a szerencsének meg a nevének köszönheti, hogy eljutott egyáltalán addig ameddig.

Ebből mi igaz?

2022. okt. 10. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nagyon jó versenyző. Aki képes F1 világbajnoki címet elérni, az mindenképp jó versenyző. Ha nem lett volna Hamilton mögött második számú pilótának besorolva, talán több világbajnoki címe is lenne. Nem volt fanatikus versenyző. Fontosabb számára a család. Ezzel együtt még tehetségesebb lehet, ha azt vesszük, hogy nem a versenyzés az élete egyetlen célja és értelme. Nem volt túl agresszív sem. Nekem nagyon szimpatikus minden szempontból, drukkoltam neki, amíg versenyzett.

És ugyan ez már szubjektív vélemény, de szerintem állati helyes pasi (nőként írom a félreértések elkerülése végett).

2022. okt. 10. 12:12
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül egy dolog igaz, de az is csak félig-meddig: hogy a bajnoki címéhez kellett némi szerencse.

Rosberget a karrierje során nem segítette különösebben sem a neve, sem az apja. Fiatalként amint átlépett az F3-ból F2-be, ott egyből bajnok is lett, így a következő évben teljesen megérdemelten már egy F1-es Williamsben ült. Az F1-es eredményei nem voltak annyira látványosak, mint az újoncként egyből bajnokesélyes autóba ülő fiatal Hamiltoné, de teljesen jól helytállt, és kiérdemelte, hogy a Merci leszerződtesse.

Tehetsége és vezetői képességei alapján nem volt a mezőny fölé magasodó kivételes fenomén (akiből amúgy évtizedenként maximum kettő-három szokott lenni), de azért egy igen erős versenyző, aki képes a legjobbaknak is komoly fejfájást okozni, és túl jó sima második számú pilótának. És ha a többszörös bajnok csapattárs kissé leereszt vagy peches, akkor jó formában képes tartósan verni és végül legyőzni a bajnoki küzdelemben. Nem beszélve arról, mekkora mentális teljesítmény, hogy vert helyzetből fel tudott állni ahelyett, hogy megsavanyodott volna a szupersztár árnyékában (ahogy történt ez más jó pilótákkal is, pl. Bottassal, Webberrel, stb.).

#2

Tehát akkor ebből a tekintetből is jobbnak mondható mint Webber például, hogy ő kitartott és nem adta fel Hamilton mellett?

Webber megsavanyodott volna teljesen Vettel mellett, utána hiába ment el a Wec-be?

2022. okt. 10. 15:25
 5/13 anonim ***** válasza:
#4 Nem az a lényeg, hogy a váltás után, megszabadulva a nyomástól, felfrissülve mit képes nyújtani. Az a lényeg, hogy amikor alatta volt a bajnokesélyes autó, de a csapattársa legyűrte, utána szétesett fejben, belekerült egy olyan mentális csapdába, amiből ott annál a csapatnál maradva egyszerűen nem tudott kimászni. (de mivel már 36-37 éves volt, nem tudta azt meglépni, mint Bottas vagy Massa, hogy átszerződik egy kisebb csapathoz)
2022. okt. 10. 15:42
 6/13 anonim ***** válasza:
Rosberg viszont összerakta magát a 2014-es és 2015-ös vereség után. Ennek nem kis szerepe volt a 2016-os bajnoki címében.
2022. okt. 10. 15:45
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ő egy középszer. Űrhajóval nyert egyszer aztán szevasz.
2022. okt. 10. 17:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó versenyző volt, nem akkora klasszis mint Verstappen vagy Alonso, de igen erős pilóta, jobb mint az F1 átlag. Az 1 VB cím teljesen megérdemelt.
2022. okt. 11. 22:48
 9/13 anonim ***** válasza:

De igen, pont hogy a valaha volt legjobb versenyzők egyike, 2016-ban a bajnoki címe sem a szerencsén múlt, ha keményen megküzdött érte!

Hamilton kemény küzdelem helyett mindig örült, ha lazán az ölébe hullott a bajnoki cím, 1 éve kb. ilyenkor Russell szerződtetése előtt nyilatkozta is, örülne ha Bottas maradna a csapattársa, mert Ő nem jelent rá veszélyt! Rosberg viszont anno nem ilyen volt, Hamilton részben ezért is utá

2022. okt. 14. 19:01
 10/13 anonim ***** válasza:

#9-es vagyok, ez a hülye telefon idő előtt elküldte... !

Na szóval: Rosberg viszont anno nem ilyen volt, Hamilton részben ezért is utálta, mert csapaton belül komoly riválisa volt, egy erős versenyző, olyan karakter, mint most Verstappen, és olyan eredményei voltak, amik miatt a csapatérdek is sokszor Hamiltoné helyett az Ő kezére játszott! Abszolút megérdemelten lett bajnok, én sajnálom hogy a cím megszerzése után a visszavonulás mellett döntött, egyébként 2023-ig szólt volna a szerződése a Mercedesszel, nem véletlenül ilyen hosszú időre, ehelyett a Mercedes idén már Rosberg “2. utódját” találta meg!

Emlékezzetek 2 ilyen szitura, ami Rosberg gyorsaságát mutatja:

• 2015, Monte Carlo - Hamilton milyen idegbeteg volt már, amikor úgy jött vissza a boxból, hogy Rosberg addigra már 20 másodperccel volt előtte!

• 2016, Barcelona - a rajtot követően is a két Merci az élen, Rosberg nem hagyta magát, Hamiltonnak is keményen kellett küzdenie, olyan kemény csatában, ami miatt végül már az 1. körben összeakadtak és mindketten kiestek, az első sorból rajtolva nulláz a Mercedes!

2022. okt. 14. 19:44