Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Van olyan F1 pálya, ami...

Van olyan F1 pálya, ami valójában rendes autóút csak lezárják?

Figyelt kérdés
2023. febr. 14. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

hungaroring (bár ott jó ritkán van)

nürburgring (itt fizetsz és mehetsz)

2023. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ja bocs félre olvastam, azt hittam rendes autóval menni, de a kérdésra a válasz, MonteCarlo - Monaco
2023. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van, de még mennyire. Az aktívak közül Monacoban, Szingapúrban és talán Bakuban a szabadedzések között megnyitják a pályát a forgalomnak, ilyen lehet idén Vegas is, a fő utcán a pálma fák között éjjel 350-nel izgalmas lehet látványban. Monacoban konkrétan a biztonsági autó a forgalommal ment körbe a pályán. A rendőrség megállította gyorshajtásért, nyilván ez egyszeri eset volt.

Bakuban pedig az F1 legszűkebb kanyarja található, az óvárosi részen.

Vannak köztes utcai pályák. Amik olyan versenypályák amik a forgalom részei amikor nincs ott esemény. Miami, Jeddah, Ausztrália, Kanada. És van olyan pálya, Belgiumban, ami egykor településeket összekötő autóutakból állt, de mára csak versenypálya, Spa-Francorchamps.

2023. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi pályák közül Monaco, Melbourne, Baku, Montreal, Jeddah és Szingapúr ilyen, korábban még Adelaide, Valencia és a réges-régi, jó hosszú Spa-Franchorchamps volt utcai pálya. Meg biztos volt más is, de most ennyi jut eszembe.
2023. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 NTBS ***** válasza:
68%
Monaco.
2023. febr. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
65%

#3 Nem, nem nyitják meg a forgalomnak, azok az útszakaszok a teljes versenyhétvége alatt le vannak zárva, sőt, a futam előtti-utáni pár hétben is. Asszem a Monacoiról olvastam a közelmúltban, hogy már másfél hónappal a futam előtt el kell kezdeni építeni a pályát, korlátokat, lelátókat, boxépületet, stb., és utána még kb. 3 hét mire mindent elbontanak.


Amúgy a kérdésre: Monaco, Baku, Szingapúr az utcai pályák, illetve részben Melbourne, Spa

2023. febr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Direkt megnéztem, hogy ne írjak hülyeséget. Részben igaz, haladni kell az idővel, mert azok változnak (sajnos vagy nem sajnos). Bakut nem néztem meg, de a Szingapúrban általában megnyitották a pályát amikor nem volt F1, de 2022-ben, tehát tavaly már maga a pálya konkrét nyomvonala le volt zárva végig és csak a bukóterek utcái vagy a közvetlen környéket nyitották meg a forgalomnak. Szóval itt volt egy nagy szigorítás az utóbbi időben, ezeket eddig nem tudtam, de mostantól megjegyzem.


Monaco más, ott minden délután 7 óra körül megnyitják a pályát. Mivel pénteken nincs F1, ezért pénteken csak dél körülig van zárva a pálya. Hogy pontos adatot is mondjak szombaton 18:30-kor nyitották meg, vasárnap 19:30-kor. Elég sok fénykép is készül ilyen tájba a pályáról, érdemes nézegetni.


2023-tól viszont már pénteken van a szabadedzés, tehát a pénteki nap késöbb lehet a zárás, tökmindegy. Mostmár aktualizáltuk az információkat, mindenki okos lett.

2023. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

#7 Köszönöm a pontosítást, és egyben elnézést a téves infóért!


(Anno mikor még Czollnerék közvetítették, szintén volt ilyen kérdés-válasz opció a nézőktől mint most a 2.szabadedzésen, és valaki megkérdezte és emlékszem határozottan, azt mondta a Gyula, hogy csütörtöktől vasárnapig végig le van zárva a pálya, például, hogy védjék a rázóköveket, meg a korlátokat. De akkor ezek szerint nem, vagy azóta változott :))


#6 voltam.

2023. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A rázókövetek fel sem szedik sok helyen, újrafesteni szokták. Ezek elég nagy igénybevételt kapnak a versenyautóktól, hétköznapi járművek nem nagyon tudnak kárt okozni bennük és nem is használják, csak ha muszáj.

Ez nem mai, de látszik, hogy a rázókövek azért bírják: https://www.youtube.com/watch?v=RujYrLofgfM

2023. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!