Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Eddigiek alapján melyik F1-es...

Eddigiek alapján melyik F1-es újonc a legjobb szerintetek?

Figyelt kérdés
Már azért lement pár futam, körvonalazódott ki mit tud.

2023. jún. 7. 13:06
A kérdező szavazást indított:
Oscar Piastri
Nyck de Vries
Logan Sargeant
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Piastri és de Vries között dől el ez. Sargeant mozgó sikán. Albon is lekörözi szinte. Az év elején a legelső futama volt méltó az F1-hez. Azóta a legjobb eredménye talán egy 16. DNF kiesés. De év végére lehet jobban belerázódik.
2023. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani, mert amíg a McLaren idén (is) csak simán rossz, addig az AlphaTauri csapnivalóan rossz. Piastri tényleg tehetséges, de NdV rutinosabb pilóta. Nekem kellene még 4-5 futam, hogy egyértelműen meg tudjam ezt válaszolni ...
2023. jún. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mindhárom sz.r. Egyikük sem F1 színvonal.
2023. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Számomra eddig egyértelműen Piastri, de Vries pedig csalódás, de tényleg több idő kéne a határozott válaszhoz.

Aki szerint minden újonc szarul megy: azt mindenképp vegyük hozzá, hogy manapság egyrészt annyira kevés a tesztlehetőség, másrészt a 2017-es évadra hozott szabályváltoztatások óta annyival bikábbak az F1-es autók az utánpótlás szériákénál, hogy nem is tudom, mikor volt utoljára olyan korszak, hogy ennyire nehéz dolga lett volna az újoncoknak. Egy fiatal még ha hülyére nyeri is magát az alsóbb szériákban, akkor is eléggé távol van attól, hogy valóban az F1-re készen álló versenyző legyen. Régebben egy újonc relatíve belerázódott mondjuk kb. az európai futamok kezdetéig (azaz május közepéig-végéig), most az első évük végén jutnak el erre a szintre. Nem véletlen, hogy mostanában még a gyengébben teljesítő újoncokat se nagyon szokták kirúgni az első évük végén (pláne nem év közben).

2023. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
PIA
2023. jún. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sargeanttől nem vártam semmit. Azt pontosan hozza is 🤣🤣🤣


De Vries... óóó... na tőle sokkal többet vártam volna. És valószínűleg az Alpha Tauri is. Ő egész biztosan kikerül így az F1-ből. Sajnálom, mert sokkal több volt benne előzetesen. 😕 nyilván annyi nem, hogy bármikor is jobb csapathoz kerüljön, de hogy egy Cunoda így elpcsázza, az vicc.


Piastri pedig... hát ő először is emberileg ásta el magát azzal, hogy gyakorlatilag hátat fordított a renault-nak, akik végig pénzelték az F1-be vezető útját.

Amúgy tőle is többet vártam. Brutális, amit mutatott az utánpótlás szériákban. Ahhoz képest nem igazán sikerült még beleszoknia a meklúzerbe. Norris elég csúnyán és konstansan veri.


Szóval mindenképp Piastrira szavaztam, de jelenleg inkább még úgy, mint a legkevésbé rossz újonc.


Nehéz azért, hiszen beteges elvárások vannak vele szembe, köszönhetően nyilván a korábbi sikereinek. Lehet kell még egy kis idő neki, aztán Norris már bottal ütheti a nyomát. Meglátjuk. Nyilván azért azt is kalkuláljuk bele, hogy tavaly még egy Ricciardót alázott szarrá Norris. Pedig Ricciardo nem tartozik a rossz pilóták közé, sőt. Szóval Piastrinál látom a lehetőséget az előrelépésre még.


A másik kettőnél nem igazán látom, hogy lenne esély rá, hogy tudjanak kezdeni valamit a csapattársukkal.

2023. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem megbántva Sargeant-et, de ő a származása révén jelenleg inkább egy reklámeszköz, mintsem egy F1-es ülést maradéktalanul kiérdemlő pilóta.

NDV - szerintem tőle mindenki többet várt, és értem, hogy Tsunoda a mérce, de az Alpha Tauri akkora egy rakás ócskavas lett idén, hogy a hollandnak kb. alig van esélye felvenni a ritmust.

Oscarral kapcsolatban van egy olyan érzésem, hogy pár éven belül be fog robbanni, de leehet csak én látok bele többet a valóságnál.

Engem viszont az is érdekelne, hogy lesz e jövőre vajon újonc pilóta valamelyik csapatnál, esetleg visszatérő? (Mick, Ricciardo...? )

2023. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!