Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A Forma 1 miért ilyen unalmas?

A Forma 1 miért ilyen unalmas?

Figyelt kérdés
Mindig van egy pilóta aki rommá veri a mezőnyt. Amikor elkezdtem nézni akkor Schumacher a Ferrarival, aztán kicsit később Vettel a Red Bullal, utána Hamilton a Mercedessel, most meg Verstappen a Red Bullal. Csak néhány igazán izgalmas szezonra emlékszem pl. 2003as, 2007es, 2008as, 2015ös. Miért tud egy pilóta ilyen domináns lenni?
2023. júl. 30. 21:51
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
*2016os
2023. júl. 30. 21:55
 2/35 anonim ***** válasza:
72%

"A Forma 1 miért ilyen unalmas?"

“Miért tud egy pilóta ilyen domináns lenni?”

Ha valaki 20+ éve követi az F1-et, az miért kérdez ilyeneket? :)

2023. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi (elmult 25 év) forma1 egyedül a pilotáknak izgalmas
2023. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

#2

Egy jó ideje csak a hírekből követem, de abból is lejön hogy Hamilton után ismét 1 pilóta dominálja a mezőnyt. Én pont emiatt nem nézek futamokat, abban a szezonban hagytam abba amikor Vettel valami 10+ futamot nyert meg (2011-2012 környékén).

2023. júl. 30. 22:20
 5/35 anonim válasza:
21%
Indycar jobb. Még a Nascar is. F1-et már nem is nézzük.
2023. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Az autok kb 1 métert nőttek 20 èv alatt. Nèhány pályán nem is fér el már 2 auto egymas mellett
2023. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem csak az zavar igazén, hogy 1-1 pilóta dominál, bár Hamilton dominanciája már nekem is sok volt, annyi éven keresztül, megspékelve a folyamatos mázlijával.

De ami még ennél is bosszantóbb, az hogy nincsenek váratlan események, nincs miért izgulni, ma is borítékolható volt hogy Verstappen nyer, hiába az 5 rajthely.

Ma már nincsenek izgalmas futamok, mert minden steril, mindent szigorúan szabályoznak, mellé topon van a megbízhatóság, alig van műszaki hiba, a pilóták is mind túl profik, nincsenek nagy balesetek, tömegkarambolok, nincs olyan hogy 20-ból 5 autó fejezi be a versenyt, mostanság az is csoda ha 2 embernél több kiesik a 20-ból. Ha esik az eső akkor verseny sincs, így az igazán érdekes körülmények is eltűntek ahol volt annak idején kavarodás. A kerék kerék elleni küzdelmet nem hagyják, minden kis szarságért büntetnek, az egész egy vonatozás. Az F1-nél tényleg igaz a mondás hogy régen minden jobb volt.

2023. júl. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
61%
Azért mert mindig van egy csapat aki kijátsza a szabályokat. Amúgy az F1 nem az izgalomról szól, hanem a sztárokról meg a csillogásról.
2023. júl. 31. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Jó a Red Bull. Ennyi az egész Majd pár év múlva más lesz a legjobb. De ellehet adni a jegyeket csilliárdokért, a pályák tolonganak, hogy futamot rendezhessenek nagyon sok pénzért, minden pálya idén rekordot dönt a látogatottság szempontjából, a közvetítési jogok is az egekben. Tehát az F1 brutálisan sikeres, működik az üzlet, hiába van egy futamon 12 előzés.

Csóri indy most döntött rekordot 1500 előzéssel, és ott tartanak, hogy nem engedik be őket a pályákra, mert a kutya sem érdekli a szériát, 0 jegyeladás, a tv-ben pedig értékelhetetlen nézettségi számok vannak néha. AZ F1 divat lett, nem az izgalom miatt működik, hanem mert hatalmas a hype amit 2016-ban indítottak be. Működik, hiába Verstappen vagy a Mercedeses évek, meg persze kellett a 2021-es botrányos év, ami néhány országban százalékban 3számjegyű növekedést is hozott néha.

2023. júl. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

9

Jó hát az indy az színvonaltalan. Hiába a sok előzés ha ocsmány egyenautókkal versenyeznek tehetségtelen versenyzők széthulló, kátyus pàlyákon. Ilyen alapon az F2-t meg az F3-at is nézhetnék sokan és ezekben még a versenyzők színvonala jobb mint az indyben.

2023. júl. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!