Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Kinek kellene ezek alapján...

Kinek kellene ezek alapján szurkolnom az f1-ben?

Figyelt kérdés

A 2000-es évek elején kezdtem f1-et nézni. Akkoriban inkább csak a Ferrari ellen drukkoltam, annyira idegesítettek a Ferrari-fanboyok. Aztán 2005 környékén, amikor láttam, hogy Alonsónak reális esélye van megtörni a dögunalmas sorozatot, illetve hogy a vörös divatdrukkerek egyre jobban utálják, megkedveltem, és azóta is töretlenül neki drukkolok.


Viszont lassan eljár felette az idő. Ennél jobban aggaszt, hogy időközben a nagyközönség látványosan megkedvelte őt, ódákat zengenek róla a szurkolók, köztük azok is, akik évtizedek óta követik a sportot és nem mindig szívlelték.


Ki most a legjobban gyűlölt versenyző? Adná magát Hamilton, de az az igazság, hogy a hollandokon kívül csak az egybites fideszpropaganda által átmosott agyú csicska magyar prolik gyűlölik őt, amiért szót emel olyan, az átlag magyar "értékekkel" ellentétes dolgok mellett, mint az LMBTQ-jogok, veganizmus, feketék ügye. Világszerte nem mondható népszerűtlennek.


Ocon esetleg? Őt aztán úgy vettem észre, tényleg mindenki utálja. Viszont én nem látok benne semmi pluszt versenyzői szinten, még ha eddig nem is volt igazán versenyképes autója.


nov. 10. 15:36
 1/9 anonim válasza:
81%
Ha azért drukkolsz valakinek, mert a legtöbben utálják, akkor te is divatdrukker vagy, szóval igazából mindegy, kinek szurkolsz, úgyse önmagáért fogsz neki szorítani, akkor meg mindegy, mi kit ajánlanánk.
nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az miért baj, ha olyan valakinek drukkolsz, akit mások is szeretnek? Nem értem mi ezzel a probléma.

Azt csak tudod, hogy kivel szimpatizálsz. Kinek megnyerőek számodra a nyilatkozatai, kinek tetszenek a versenyeken bemutatott manőverei, stb. Én ez alapján döntök, nem az alapján, hogy kit utálnak. Mi értelme lenne?!

Csapat szinten pl. a Ferrarit szeretem, még akkor is, ha most egy ideje elég gyengék, hibázgatnak csapat szinten is. Én 2001 óta nézem a futamokat. Versenyzők közül kedvelem/kedveltem Barrichellot, Buttont, Alonsot, Vettelt, Hamiltont. Olyan nincs akit kifejezetten utálnék. Akik kevésbé szimpatikusak: Couldhart, Ide, Sato, Perez, Ocon.

nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ez a szempont, akkor Oconnak simán szurkolhatsz, ő tényleg elég népszerűtlen. Közepesen jó versenyző, de az nem baj, elég unalmas lenne a világ, ha mindenki kizárólag a legerősebb versenyzőknek szurkolna. Esetében az jelenti a versenyzői pluszt, hogy bátran összebalhézik bárkivel.
nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Viszont van valaki, akit szerintem még nála is többen utálnak: Stroll. Aki persze úgy összességében egy kedvelhető figurának tűnik, de mérhetetlenül idegesítő, hogy míg a nála sokkal-sokkal tehetségesebb fiatalok üléshez is alig jutnak, neki vásárolt az apja egy komplett csapatot. Amelyik ráadásul az idei évben (na jó inkább, csak az első felében) egy egész ütőképes autóval állt elő.
nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

2001 óta nézem én is az F1-et, és sajnos minden korszakban vannak/voltak pofátlan dominanciák, amik aktuálisan néha kissé unalmassá tették a sportágat! Ilyen volt anno a Ferraris korszakában Schumacher, de Ő legalább mindenkivel közvetlen volt, és minden egyes győzelmének őszintén tudott örülni! Hamilton sokkal nagyképűbb, versenyszellem helyett azt szereti (szerette), ha komoly küzdelem helyett lazán nyeri a futamot és a VB-címet, és sokszor már szinte természetesnek is vette! Örültem, amikor előbb Rosberg, majd pedig Verstappen szorongatták meg, és már nem volt egyszerű dolga, de mostanra viszont sajnos már Verstappen is erősen ebbe az irányba tart!


Én leginkább Pereznek szurkolnék, ha hozná a régebbi formáját! Régebben jó volt, 6 győzelem és további 28 dobogó igazolják, de az utóbbi fél évben valamiért mentálisan nagyon szét van esve, teljesen azonos autóval rendre 6-8 pozícióval végez Verstappen mögött.

A McLaren most hosszú évek után ismét kezd feltámadni, Norris és Piastri is egyre előrébb végeznek, közel az élmezőnyhöz, és bár dobogós helyeket már mindketten elértek, győzelme még egyiküknek sincs!

A rangidős és legtapasztaltabb Alonso mindig jófej, kedves, közvetlen fickó volt, szimpatikus, és egyéni teljesítményben is kiváló, ráadásul idén újra relatíve erős csapatban van - közel sem tervezi még a visszavonulást, de már akkor is 42 éves, kora bizonytalanabbá teszi a jövőjét, és szerintem a visszavonulása előtt igazán megérdemelné még a 3. VB-címet !


Érdekes módon Tsunodáról nem nagyon esik szó! :/ 1 év alatt sokat fejlődött, az AlphaTauri-nál Ő most a dominánsabb versenyző, a csapat húzóereje, Ő hozza inkább a pontokat, rendre 4-5 pozícióval Ricciardo előtt végez, mégsem gondolkodnak Hornerék az előléptetésén, hogy esetleg a gyengélkedő Perez helyére kipróbálják a Red Bull-ban, bezzeg Ricciardo 2025-től való esetleges visszaültetése már napirenden van!

nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Azt végképp nem tudom értelmezni hogy miért baj az, hogy Alonsot egyre többen kedvelik, én is köztük vagyok, régebben nem voltam kifejezetten oda érte, de újabban én is nagyon csípem, korát meghazudtolóan magas szinten versenyez és emberileg is nagyon jó arc lett mostanra szerintem.

Vettellel voltam még így anno, idegesített a dominanciája, sokáig rendesen ellene szurkoltam, de az utolsó 2-3 évében nagyon megkedveltem, mert amúgy egy rendkívül szimpatikus, közvetlen, szerény, humoros ember, és nagyon sok olyan dolog mellett is kiállt (pl. környezetvédelem, méhek stb.) ami mellett szinte senki. Hiányzik is a sportból, de ugyanakkor meg is lehet érteni hogy visszavonult.


Hamiltonnal pedig pont fordítva vagyok. Pályája elején sokáig neki szurkoltam, viszont olyan 2016-2017 környékén elkezdett egyre ellenszenvesebb lenni, és nem, nem azért mert fekete, vagy mert kiáll a melegek meg a vegánok mellett, ezek egyáltalán nem zavarnának, sőt, példaértékűnek gondolom. Egyszerűen egyrészt baromi idegesítő lett hogy hosszú éveken át mindent ő nyer, de ami még rosszabb, az a pályán mutatott piszkos húzásai meg az ezt kísérő mázlija, évekig megúszott mindent amiért másokat szénné büntettek, versenyző kiütése, boxbejárat telibe átvágása, pályán tolatás, sokszoros pályalevágás, leszorítások, lehetne sorolni, 2021 is tele volt ilyen esetekkel, sokszor pont Verstappen kárára, és még ezek után mondogatják sokan hogy a holland nem érdemelte meg a címet, mert Abu-Dhabiban az volt, ami... Azt meg elfelejtik, hogy Lewis konkrétan falba tette őt a brit nagydíjon, hogy csak egyet mondjak.


A kérdés érdemi részére rákanyarodva, szerintem értelmetlen dolog csak azért szurkolni valakinek, mert sokan nem szeretik, de ha mégis így akarod, akkor én is Ocont, Perezt vagy Strollt mondanám, esetleg Sargeantet, már ha marad jövőre.

Ha viszont mégis úgy döntenél hogy szimpátia alapján választasz új kedvencet, nekem Piastri személyiségi, hozzáállása rendkívül szimpatikus, és nagy tehetség szunnyad benne.

nov. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

"Érdekes módon Tsunodáról nem nagyon esik szó!"

Mert nincs miről beszélni. 3 év F1-es és alpha tauris tapasztalat után eljutott arra szintre, amit egy tehetséges újonc, meg a kispadról váratlanul újra pályára hívott versenyző csak úgy a kocsiba bepattanva egyből hoz. Az amatőr hibákat pedig sehogy sem sikerül kinőnie. Ha nincs a Honda, rég megváltak volna tőle, és így is inog a szék, ugyanis a következő japán generáció a küszöbön áll Iwasa személyében.

nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

“Ha nincs a Honda, rég megváltak volna tőle“


Na, ez nem biztos, pár hete ugyanis pont felvetődött a dolog: ha Lawrence Stroll kilép, akkor a gyenge teljesítmény miatt az Aston Martin Lance-t is meneszti, és mivel a csapat a jövőben Mercedesről Honda-motorokra fog váltani, a jó teljesítmény és a Hondának való kedvezésként is egyaránt Tsunodát akarnák. De erre Helmut Marko reagált, hogy Tsunoda sokat fejlődött, remek pilóta, nem igazán engednék el, ahhoz nagyon kemény tárgyalás kellene egy újabb szerződésből való kivásárlásra!

Na meg azért valljuk be, Tsunoda miután már elérte a jó szintet, Gasly esete után a Red Bull nem akar ismét bedőlni egy olyan “villantós” pilótának, mint amilyen De Vries volt!

nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Ezzel lényegében hasonlót mondasz, mint én: a Honda jelenléte és befolyása kell ahhoz (mindegy, hogy az Alpha Taurinál, vagy az Astonnál), hogy Tsunoda az F1-ben legyen.

Mondjuk abban igazad van, hogy mint ismert képességű versenyző, az AT-nál valószínűleg a Hondától függetlenül is megtartanák még egy ideig mint mérce, hogy a következő jelölt képességeit hozzá mérten reálisan beskálázhassák, de aztán ennyi. Kvjat és Gasly is csak emiatt kerültek vissza a Red Bull-tól való lefokozásuk után, mert amúgy eszük ágában nem volt újra előléptetni őket.

Ami Markóék nyilatkozatait illeti, nyilván ha már egyszer leszerződtették 2024-re, akkor alap szinten jókat mondanak róla, de nekem sokkal inkább csak a "sokat fejlődött" ködösítések rémlenek, nem pedig explicit kijelentések arról, hogy Tsunodát remek pilótának tartanák.

De Vries esete azért is volt szokatlan, mert egy túlkoros versenyzőről volt szó, akinél az egy futamos villantásától eltekintve minden jel arra mutatott, hogy rég elment a hajó. Amúgy viszont az Alpha Tauri létének egyik fő célja, hogy új embereket próbáljanak ki, szóval a jövőben is fognak újoncokkal kockáztatni.

nov. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!