Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A felülés egészségtelen?

A felülés egészségtelen?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy helyette inkább a hasprést javasolják, de nem tudom miért. Én pl kajakos vagyok és 10-20 kg-os tárcsákkal kell végzünk felülést már évek óta, és semmi bajom. "Vagy majd később lesz? :S" Vagy ez egyén függő? Várom a válaszokat! ;)
2010. dec. 1. 02:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
a felülés helytelen végrehajtása veszélyes.
2010. dec. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Nostro the overlord ***** válasza:
3 éve végzek teljes felüléseket nyújtott lábbal nekem semmi bajom nincs tőle.
2010. dec. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Helytelenül kivitelezve még a légzés meg a járás is egészségtelen.Nem ez a lényeg.

Az a baj a felüléssel hogy szart sem ér.Nem ad stimulációt a hasizomnak.

A hasizmot mélyíteni lehet amire a felülés nem jó.

Hasprés,lábemelés és törzsfordítás(oldalsó hasizom edzésére)

Felülésből egyedül a római pados a jó

2010. dec. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Nostro the overlord ***** válasza:
Haxor ezt kifejtenéd? Mert ilyen szerintem nincs, hogy nem stimulálja az izmot, max csak olyan van, hogy hiába végzünk teljes felülést akkor is csak egy bizonyos ívben használjuk kellőképpen az izmot. Amikor ezen a részen átérünk akkor pedig már túl könnyű a gyakorlat. A hasprés pedig csak ebben a kis ívben mozog. De ha így nézzük akkor húzódzkodás se jó, hanem csak a hajlított karú függés, vagy a fekvőtámasz sem...
2010. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A fekvő tényleg szar a húzódzkodást meg kevesen tudják tényleg hátból végezni.

És a hasnak 1 kicsit spécibb a szerkezete mint a többi izomnak.Mivel folyamatosan terhelve van egy ilyen primitív gyakorlat kevés a megedzéséhez.


Kb 100-200 felülés ér annyit mint 15-20 hasprés

2010. dec. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészségtelen,de ha megfigyeled a gyakorlatot,főleg a derék dolgozik benne.A haspréssel,lábemeléssel pont oda megy a terhelés,ahova kell.

Az meg,hogy lesz e bajod egyénfüggő.15 éve edzem konditeremben,küzdősportra járok,mindent szabályosan végzek,mégis tavaly télen elég volt egy tüsszentés,hogy kezdődő porckorong sérvem legyen.Uh a gerinctornán még tökéletesebben megtanultam hasazni,homorítani.

De ha egy gyógytorna edzőnek tennéd fel ezt a 20 kilóval való felüléses kérdést a haja biztosan égnek állna,mert a gerinc extrém terhelést kap tőle.

2010. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Boci&Pipi válasza:
A felülésben a legegészségtelenebb amikor a tarkójukba kapaszkodva a fejüket feszítik a csípőjük irányába.
2010. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Nostro the overlord ***** válasza:
Akkor jól értelmeztem.
2010. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A legnagyobb baj, hogy a többség 40 felüléssel akar lefogyni, és csak a hasáról, mert szerinte csak ott kövér...

Ha valaki tisztességesen edz, akkor nincs szüksége felülésrekre, meg ilyen sz@rságokra.

2010. dec. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az utolsóval tökéletesen egyetértek.
2010. dec. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!