Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A lányom 7 és fél éves,...

A lányom 7 és fél éves, versenyszerűen úszik. Lehet, hogy titkol valamit? Fontos!

Figyelt kérdés
Novembertől rendszeresen vitamint szedünk és nemrég utalt rá a lányom, hogy neki nincs rá szüksége, mert edzésen már kap. Később érdeklődtem nála, hogy mégis mit kap és én miért nem tudok erről, nem adott kielégítő választ. Az edzőjével (nő) felvettem a kapcsolatot, elmondta, hogy rendszeresen vitamint szednek és, hogy ez a sportiskola támogatásával valósítható meg. Amikor utaltam rá, hogy a lányom elhozhatja-e ezeket a tablettákat, akkor azt felelte, hogy ezek nem vihetők haza, mert a sportiskola tulajdona vagy valami ilyesmi... és szigorúan tilos. Én, mint szülő nem tudok mit tenni. Mi van, ha ezek a vitaminok károsak az egészségre? Szeretném tudni, hogy mit szedetnek be a gyermekemmel. Nagyon nyugtalan vagyok, szerintem valamit eltitkolnak előlem. Mit tehetnék?
2011. jan. 2. 01:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
szerintem hagyja abba a versenyszerű úszást... bár ez én vagyok.
2011. jan. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyomozz utána!Suliban nincs más szülő,aki még aggódik a gyereke miatt?
2011. jan. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért aggódsz,hogy esetleg doppingszerrel vagy valami illegális dologgal tömik akkor tedd a következőt.Legalábbis én ezt tenném.

Kérd meg a lányodat hogy reggel pisiljen egy előre kihelyezett műanyag edénybe.A vizelettel rögtön mennék a laborba,és kérnék egy teljes doppingszeres vizsgálatot.Ha beszélsz az orvossal,ő adni fog beutalót neked..De ha fizetni is kell érte(bár nem hiszem,ha beutalót kapsz)akkor is megérné,már csak azért is,hogy megnyugodj..

Bár nekem magas,hogy mi az,hogy TILOS A szülőnek tudni milyen vitaminokat szed a gyermeke..Én ezt sem engedném..

2011. jan. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Valahol olvastam szinte pont ezt a sztorit. És ott kiderült, hogy valóban doppingszereket adtak a gyereknek. Bár ezek nem lehetnek túl erős szerek, mivel tablettás formában viszik be őket, semmit nem kap vélhetően, ami a mellékhatásokat csökkentené, esetleg májvédő hatása lenne.

Maximum a teljesítményét és a regenerációját javítja. Sajnos az élsporttal együtt jár a dopping már ennyi idős korban is, lehet nem szeretni, de akkor nem kell élsportolót nevelni a gyermekünkből.


Amúgy azt megteheted, hogy bemész egy edzésre és megnézed, hogy mit kap a gyerek, esetleg el is kérheted a termék csomagolását.

2011. jan. 2. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Én a valahavolt NDK-ban tanultam meg úszni, és abban a medencében úszatak a profi csajok is.


Nahát: -Azok a "lányok"állva pisiltek..

2011. jan. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz ott az edzésen?Hogy saját szemeddel lásd azt a bogyót?Na én kiosztanám öket,hogy az engedélyem nélkül bármit is adnak neki!!!!
2011. jan. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Miaz hogy nem láthatod mit szed be? Én a szart is kiperelném belőlük.
2011. jan. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:

a versenyszerű sport egészségtelen.

fárasztó a testnek, szellemnek, lélekölő, szerintem csak sima edzésre hord, akár heti többször is, az úgy okés.


már nem azért, de tudhattad volna, mivel jár a versenyzés, főleg a mai világban. akkor is, ha gyerekek...

igazán nem kéne meglepődnöd.

2011. jan. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
84%
Ez több, mint fura. Beszélj a gyermekorvossal és kérj beutalót doppingtesztre.
2011. jan. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

amúgy gyerekkorunkban a bátyám járt cselgáncsozni, ő mondta, hogy sokan bevesznek valamilyen tablettát, amit az edző ad. nem volt náluk kötelező ennek a bevétele, ő nem is vette be.

rögtön kivették onnan a szüleink.

pedig nem versenyszerű edzés volt, ahova ő járt, persze gondolom volt rá lehetőség a jobbaknak, hogy versenyezzenek is akár.

kb. 12 éves volt ekkor. ez egy egyesületnél történt.

aztán olyan helyen judozott még egy ideig, ahol az edzéseket csak egy ált. isk. tornatermében tartottak, nem pedig sportegyesületnél. ott már nem volt ilyen gond.

2011. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!