Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Vélemény Ayrton Senna-ról?

Vélemény Ayrton Senna-ról?

Figyelt kérdés

Nagy tisztelője vagyok. Szerintem ő volt minden idők legtehetségesebb pilótája. Hihetetlen ember volt.

Még csak 17 éves vagyok, ezért sajnos élőben nem nézhettem meg egyetlen futamát sem. Azóta rengeteget olvastam róla(életrajz, pályafutás, halála) és az életéről szóló filmet is nem egyszer láttam, de szeretnék végre egy olyan embertől hallani róla, aki már élt az ő idejében és ténylegesen nyomon tudta követni pályafutását. Azért egy ilyen embertől hallott vélemények többet érnek, mint bármelyik netes oldalon leírtak. Apumtól hallottam 1-2 dolgot, de ő nem volt oda érte, szóval olyanokat hallottam h nagyképű és arrogáns volt. Szeretném, ha olyan emberek válaszolnának, akikkel értékes eszmecserét lehetne folytatni erről a tehetséges pilótáról.


17/L


2011. aug. 24. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Én akkor láttam versenyezni, amikor még kicsi voltam, úgyhogy sokra én sem emlékszem (bocs!). Azt én is hallottam, hogy emberileg eléggé öntörvényű és lenéző volt (és nekem speciel ez azért többet számít egy ember megítélésben, mint az egyéb elért eredményei), de nem véletlenül legenda az autóversenyzésben. Amúgy egy rajongó sem tudhat róla mindent, nem ismerheti az igazi énjét.
2011. aug. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
nem volt szerintem abszolút öntörvényű, hiszen ha az lett volna, akkor még talán ma is élne. történetet gondolom ismeritek: verseny előtt rossz megérzése volt, nem akart versenyezni (és itt jön be az amit mondtam, ha az lett volna, nem ül be az autóba és végül nem hal meg), de valahogy mégis rávették a versenyzére. meg is halt... nagyképű se volt szerintem...
2011. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Sajnos én még nálad is fiatabb vagyok:S Amit én olvastam/hallottam róla az egy vérbeli sportemberre vall. Azt mondják, hogy lekezelően viselkedett a fiatal pilótákkal(pl. Schumi). De úgy gondolom, hogy a valódi igazságot csak a bajnok közeli barátai/családja ismerte. Hihetetlen, hogy nem is kellett volna meghalnia, hiszen az olasz törvények szerint a futam el sem rajtolhatott volna, de szépen kijátszottak mindent Ratzenberger körül, mert hát a pénz beszélt akkor is://


12/L

Ági

2011. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igen ezt a történetet én is vágom..:S

De az is felháborító, hogy ő egy csomószor panaszkodott arra a kanyarra (Tamburello, gondolom vágjátok), hogy életveszélyes, nem tettek semmit...:S A halála kellett ahhoz, hogy beleépítsék a pályába azt a lassítót...:S Ez kicsit szánalmas szerintem...:S Nem tudom ti hogy vagytok vele..

2011. aug. 24. 14:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen pont a következő futam előtt akartak tárgyalni a biztonságról. Hát...:S
2011. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16 vagyok úgyhogy én se tudok érdemben hozzászólni viszont amit láttam felvételek+film. Nekem olyan benyomást tett hogy egy hihetetlen érzelmes ember volt és persze nagyszerű versenyző. Anyukám amit mesélt róla az ezt támasztja alá, keresztapám pedig a kezdetektől Schumis volt szal ő meg más állás pontot képvisel. Az igazságot úgyis csak a családja tudja biztosra. Azt viszont mindenképpen remélem hogy Bruno beigazolja amit Ayrton mondott róla.
2011. szept. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nagyszerű pilóta volt, és mentes az Alonsora jellemző allűröktől.Sosem nyafogott mint Alonso drága.Csak versenyzett és belehalt.Kár érte.
2011. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ő számomra egy egészen rendkívüli ember volt, mind a pályán, mind a pályán kívül. Soha nem fogom elfelejteni. Óriási hatással volt rám és van máig is. Örök érvényű példakép.
2012. márc. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sennáról, mint emberről:


nos, én 33 vagyok, 91 óta nézek f1et, szal én láttam versenyezni. Láttam mit művelt 1993ban egy a Williamseknél 80 LEvel gyengébb autóval! (5 győzelem, VB 2. hely). Az vmi olyan hihetetlen teljesítmény volt amilyenre évszázadonként talán ha 1x van példa. Azzal bizonyította leginkább hogy mekkora tálentum volt, nem előtte a 3 VB címmel.


A természetéről, ill. a jelleméről: elképesztő volt a céltudatossága, mindent az f1nek rendelt alá. Csak a versenyzés éltette. Hozzáállása pedig példaértékű volt, ahogy 1x fogalmazott:


"Ha második vagy, te vagy az első aki veszít."


Ez azt hiszem sokat elmond róla :) Szal maximalista volt, de az élet minden területén különben.


Nagyképű nem volt, ellenkezőleg, nagyon is tisztelte az ellenfeleit.


Arrogáns? Ez is inkább csak a látszat volt, amely a komoly, magába zárkózó természetéből és a már említett mindenáron győzni akarásából fakadt. De baráti társaságban teljesen el tudta magát engedni. Akik csak felszínesen ismerték azt mondták hogy olyankor rá sem lehetett ismerni :) Pl. Bergerrel is sokat marhultak állítólag.


Am nagyon jó ember volt, olyan, akinek a családja nagyon fontos volt. Azt is tudni kell róla hogy rengeteget adakozott. De ez is sokat elmond róla:

http://www.youtube.com/watch?v=YQEqG2HfZmA

(1 évvel később Zanardival is u.ezt tette)


És mélyen vallásos volt.


Hát kb. ennyi amit tudok róla ill. amit tudni érdemes.

2012. márc. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Láttam ezt a videót :)
2013. febr. 10. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!